Magabiztos csabai győzelmek

Mindkét megyeszékhelyi NB II-es férfi kézilabdacsapat rendkívül magabiztosan vette a bajnokság hétvégi második fordulóját. A Belvárosi DSK alakulata a megyei derbin remek finissel múlta felül az elfáradó Kondorost, a DKSE pedig Makón nyert 11 góllal. Továbbra sincs pontja egyelőre a tavaly bravúrt bravúrra halmozó Köröstarcsának, amely változatos meccset bukott el otthonában a Túrkevével szemben.

Békéscsabai BDSK–Kondorosi KK 31–20 (13–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Héjja, Kónya.
Békéscsaba: VLCSKÓ B. – FAZEKAS 6 (2), Márton 4, Tokaji 1, Vlcskó K. 4, FARKAS B. 10, FELCZÁN 5. Csere: Tóth P. (kapus), Csonki, Vörös, Kovács B. 1, Skaliczki, Nemesi, Osgyán, Kucsera, Arbel. Edző: Labos Tibor.
Kondoros: Gyurcsán – TÓTH G. 5, RAFFAI 6 (4), Kerekes 2, Kasnyik V., KÓSA 5, Zahorecz 2. Csere: Mezei (kapus), Szpisjak, Sztrehovszki, Nagy J., Istenes, Kasnyik T. Játékos-edző: Nagy József.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.
A látogatók kezdtek jobban négy góljukra sem érkezett hazai oldalról válasz. Időkéréssel rendezték soraikat a békéscsabaiak, és a félidő utolsó harmadára utolérték a vendégeket. A második játékrész ismét a kondorosiak akarata szerint kezdődött, még a 37. percben is náluk volt az előny (16-17). A folytatásban azonban a vendéglátók gyors támadásai rendre góllal zárultak, így fordult a „kocka” (22-18). Az utolsó negyedórára összeállt a csabaiak védekezése, a kapuban Vlcskó Bence magabiztos volt, a kissé tartalékos vendégek pedig elfáradtak, ennek hozadéka lett a 9-1-es végjáték, ami meghozta a Belvárosi DSK megérdemelt győzelmét.

Köröstarcsa KSK–Túrkevei VSE 27–28 (15–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 120 néző. Vezette: Paska, Vastag.
Köröstarcsa: Kiss N. – Molnár K. 4, BORBÉLY 6 (3), POLGÁR T. 4, Molnár B., Lőrinczi 2, Szatmári M. 1. Csere: Földesi (kapus), Bánfi, Mészáros, Puskás 3, NOVÁK 7, Kiss J. Edző: Molnár Zoltán. A Túrkeve legjobb góldobói: Keresztes 6, Fekete-Nagy 5, Soós 4, Gyenge 4.
Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 5/4.
A berényi tornacsarnok felújítását követő első mérkőzésen győzelmet vártak a hazaiak, a mumusnak tekinthető Túrkeve ellen. Növelte a tarcsaiak esélyeit, hogy erre a mérkőzésre sikerült összeszedniük valamennyi játékosukat. Jól is indult a játék, a 19. percben már 9–6-os állást mutatott az eredményjelző, ennek ellenére a látogatók a 26. percre egyenlíteni tudtak (11–11). A szünet után „elaludt” a hazai csapat, zsinórban öt gólt lőttek a vendégek (35. p.: 15–17). Időkérés után ismét összeszedte magát a Tarcsa és az 51. percben 24–21-re átvette a vezetést. Ekkor azonban érthetetlen kapkodás lett úrrá soraikban, ezt kihasználva a vendégek öt perc alatt zsinórban lőtt öt góllal el is döntötték a két pont sorsát. A javuló formát mutató hazaiak többször voltak nyerő helyzetben, de nem tudták megnyerni a mérkőzést a jó formát mutató Túrkeve ellen.

Makói KC–Békéscsabai DKSE 1728 (611)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó,
130 néző. Vezette: Kiss Z., Papp T.
Békéscsaba: SZTANCSIK – Kéri
2, FELFÖLDI 10, Balogh J. 2, BALÁZS 5, Bak, KARÁCS 4. Csere: Rákóczi (kapus), Almási 1, Masa, Mohácsi 2, Molnár G. 1 (1), Szilágyi, Kocsor, Kiss S., NAGY Á. G. 1. Edző: Vólent János. A Makó legjobb góldobói: Endrei 6 (2), Kovács M. 4, Szőnyi 4.
Kiállítások:
6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1.
A csabaiak játéka a határozott, fegyelmezett védekezésen alapult, amivel a jó képességű házigazdák nem igazán tudtak mit kezdeni. Mivel a felállt fal elleni támadások is gyakran társult eredménnyel, így a szünetre megnyugtató vendégelőnnyel térhettek a csapatok. A második félidőben bővült a csabai paletta: ekkor már a lerohanásos játékuk is kiválóan működött, és mivel a védekezés nem puhult fel, a vége meglehetősen egyoldalú csata lett, noha a Makó mindent megtett a szoros eredményért. A szakavatott hazai közönség mindkét csapatot megtapsolta a mutatott teljesítményéért.