Magabiztos ONKC-siker a szomszédvári derbin

Szomszédvári rangadót játszott az ONKC csapata az NB I B-s női kézilabda-bajnokság 24. fordulójában. A vasárnapi találkozót a gyengébb kezdése ellenére magabiztosan nyerte a megyei gárda, a 8 egykori orosházi kézilabdást is szerepeltető Vásárhely ellen, s ezzel életben tartotta dobogós reményeit a pontvadászat finisére.

OXXO Energy Orosházi NKC–Hódmezővásárhelyi LKC 35–25 (17–12)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 250 néző. Vezette: Babity, Balogh Á.
Orosháza: MAKAI – Csajbók 2, Arsenijevic 6 (1), Dancsó 1 (1), Tobak 3, TAKÁCS F. 5, Antal 1. Csere: Bíró, Késmárki (kapusok), Székesi 2, MIHÁLFFY 5, Butt, Molnár I. 5, Bottó 3, Zvolenszky 2. Edző: Papp László. A Hódmezővásárhely legjobb góldobói: Nagy E. 7, Szűcs D. 7.
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 6/6.

A vendégek kezdtek jobban, az 5. percre 3–0-ra elhúztak. A hazaiak a 10. percben egyenlítettek (5–5), majd a vezetést is átvették, és a 15. percre 10–6-ra fordult a kocka. A folytatásban is az orosháziak akarata érvényesült, stabilan tartották 3-4 gólos előnyüket, amit a félidő végére ötre hizlaltak.
Szünet után a házigazdák növelték a tempót, és fokozatosan elhúztak, a 35. percben 19–12-re, a 43. percben már 25–16-ra vezettek. A mérkőzés hajrájára is kitartott a lendület, így végül az ONKC fölényesen nyerte a szomszédvárak összecsapását.
Papp László: – Ebben a helyzetben a győzelem volt a legfontosabb, amit hoztunk is.