Magosi remekül húzta a kart Debrecenben

A napokban Debrecen adott otthont a magyar nemzetközi egyéni salakmotoros bajnokság első fordulójának, amelyet a gyulai Magosi Norbert nyert meg Tabaka József előtt, míg Patrik Búri a harmadik helyen végzett. További sikernek számít, hogy a negyedik helyen is gyulai salakos végzett, a nemrégiben a fürdővárosba visszatért Benkő Roland futott be.

Jelentős számú nézősereg volt kíváncsi az első fordulóra, ráadásul azon a napon ideálisak voltak az időjárási viszonyok is. Ettől függetlenül idény eleji megoldásokat is láthattunk, így több rossz rajtot, bukást, motorhibát, de jó futamokat is. A magyarok szépen szállították a pontokat és négy versenyző (Benkő, Kovács, Magosi és Tabaka) is az elődöntőbe került az alapszakasz után. Az első elődöntőben Kovács Rolandot megviccelte a pálya és bukás lett a vége, ami miatt kizárásra került.
A megismételt futamból magabiztosan jutott tovább Magosi Norbert és Patrik Búri, a harmadik helyre a szlovákok fiatal tehetsége, David Pacalaj ért be, ez azonban nem jelentett számára döntős helyet. A második elődöntő Benkő Roland sikerét hozta, mellette Tabaka József lett még a finálé főszereplője. Nem sikerült viszont döntőbe kerülnie ebből a futamból Andrij Kobrinnak és Vitalij Lysaknak. Végül nagyot csatázott Magosi Norbert és Tabaka József az első hely megszerzéséért, Patrik Búri pedig, óriási meglepetésre, végig maga mögött tudta tartani Benkő Rolandot.

Végeredmény: 1. Magosi Norbert (Gyulai Speedway Club), 2. Tabaka József (Debrecen), 3. Patrik Búri (Szlovákia), 4. Benkő Roland (Gyulai Speedway Club), 5. Andrij Kobrin (Ukrajna), 6. David Pacalaj (Szlovákia), 7. Vitalij Lysak (Ukrajna), 8. Kovács Roland (Miskolc), 9. Stanislaw Melnyichuk (Ukrajna), 10. Milen Manev (Bulgária), 11. Fazekas Denis (Nagyhalász), 12. Moldvai András (Debrecen), 13. Elvis Argucevics (Lettország).

Címlapképünkön: Magosi Norbert a célegyeneshez közeledve – fotó: Asztalos Krisztinán