Magyar Kupa: Kettős győzelemmel négy között a címvédő

A címvédő BRSE játszma vesztés nélkül zárta a Kaposvár elleni Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóját, így kettős győzelemmel jutott a sorozat legjobb négy csapata közé, ahol a Jászberény–Gödöllő mérkőzés továbbjutójával csap össze a jövő év elején. A másik ágon a Nyíregyháza és a Vasas Óbuda csatázik majd a finálés helyért.

Linamar-Békéscsabai RSE–1.MCM Diamant Kaposvári Egyetem 3:0 (7, 15, 20)
Magyar Kupa női röplabdamérkőzés, negyeddöntő, visszavágó. Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Soltész, Mezei.
Békéscsaba:
Ivanovics, Pekárik, Fresco, Mlinar, Dobi, Koseková. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Szedmák, Petrenkó, Ludmán. Edző: Alberto Salomoni.
Kaposvár:
Araujo, Leidgeb, Fábián, Iricsanin, Sitkey, Horváth A. Csere: Csitári, Kanizsai (liberók), Lutter L., Vojnics-Purcar, Harmath, Szívós, Kocsi. Edző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása. 1. szett:
8:0, 11:1, 16:4, 20:5, 23:7. 2. szett: 7:2, 11:5, 15:8, 21:13, 24:14. 3. szett: 3:1, 5:6, 7:6, 9:10, 14:12, 18:14, 22:17.

A somogyiaknál a fél csapat a korábban Békéscsabán már megfordult játékosból állt, elég ha Leidgeb Noémit, Fábián Fannyt, Kanizsai Dorottyát, vagy a szerb Nevena Iricsanint említjük.
Alaposan belekezdett a Békéscsaba, amely hosszú percekig még pontot sem engedélyezett a kissé megszeppentnek tűnő kaposváriaknak. Zarka Péter, a somogyiak edzője élt is az időkérés adta lehetőséggel, de Frescóék ezután sem csökkentették a tempót, határozottan védekeztek és még ennél is erőteljesebben szórták meg a túloldali játékteret. A békéscsabai henger ellen semmilyen ellenszeren nem volt a bajnokságban a viharsarkiakhoz hasonlóan az Extraligába jutó somogyiaknak.
A második szettben már korán összeszedte azt a pontmennyiséget a Kaposvár, amit az elsőben, összeszedettebbnek tűnt a vendég. A játékrész első harmadában még tapadt vendéglátójára a Diamant, de egy szép hazai sorozat után, 15:8-nál már ismételten Zarka Péternek kellett időt kérnie. Hiába cserélt több poszton is, mindez csak arra volt elég, hogy az első játszmában látottaknál kicsit tisztesebb eredménnyel zárják a második szakaszt. A vendégek trénere ekkorra már szinte minden cserejátékosának lehetőséget biztosított. Ivanovicsék nagyon belehúztak a játszma második felében, a támadás-befejezéseik is ültek, a hálónál pedig a Fresco-Pekárik kettős végzett remek munkát. Olyan nagy nehézséget azért nem okozott e játszma megnyerése sem, ami az első mérkőzés eredményét figyelembe véve azt jelentette, hogy a folytatástól függetlenül már a négy között volt a Békéscsaba.
A harmadik felvonásban már egyre inkább figyeltek a látványosságra is Mlinarék és alkalmanként pazar megoldásokkal ragadtatták tapsra a nagyérdeműt. Az viszont nem mindenkinek tetszett, hogy a lelkesedésüket megtartó somogyiak eközben átvették a vezetést. Fej-fej mellett haladtak a felek, a rózsaszín-kékben játszó hazaiak többször is belehibáztak a nyitásoknál, 9:10-nél Salomoni edzőn volt a sor, hogy időt kérjen. A folytatásban azután kiegyenesedtek a dolgok, visszavette a vezetést a fiatalokat is soraiban tudó BRSE és végül meggyőző, esélyeshez méltó játékkal 63 perces mérkőzésen hozta a játszmát és a visszavágót is. 6:1-es szettaránnyal, kettős győzelemmel jutott be a Magyar Kupa elődöntőjébe.
Alberto Salomoni:
– Meg akartuk mutatni, hogy továbbra is jó úton haladunk, az első két szettben demonstráltuk is az erőinket. Amikor már megvolt a továbbjutás, a fiatalok is lehetőséget kaptak és éltek is ezzel.

Címlapon: A csabai csapat játékosai léptek egyet a címvédés felé. Fotó: Csukás Zsolt