Már a dobogón dübörögnek az orosháziak

A papírformának megfelelő győzelmet arattak a sereghajtó otthonában az orosházi kézilabdás hölgyek. Az NB I B-s pontvadászat 20. fordulója keretében lejátszott vasárnapi mérkőzésen végig az ONKC akarata érvényesült, a begyűjtött pontokkal pedig a harmadik helyre lépett fel Papp László együttese.

K. Szeged SE–OXXO Energy Orosházi NKC 23–30 (9–15)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 70 néző. Vezette: Kiss Nikolett, Oláh Nóra
Orosháza: Makai – Csajbók 1, Arsenijevic 4 (3), Dancsó, TOBAK 5, TAKÁCS F. 4, Antal 4. Csere: Bíró, Késmárki (kapusok), Székesi, Bottó 4, MOLNÁR I. 3, BUTT 1, Mihálffy 4, Zvolenszky. Edző: Papp László. A Szeged legjobb góldobói: Tószegi 7, Velky 7.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 6/4.

Villámrajtot vett a vendégcsapat, amely a 14. percben már 7–1-re vezetett. Ezt követően háromra csökkentették hátrányukat a hazaiak, de ezzel el is lőtték a „puskaporukat”. A játékrész utolsó tíz percében megint pontosabbakká váltak a látogatók, gyors indításokból elért találatokkal már nyolc góllal is vezettek (28. p.: 6–14).
A térfélcserét követően sem lankadt az ONKC harci kedve, a 40. percben már 22–13-as előnyüket regisztrálta az eredményjelzők. A szegediek az egykor orosházi színekben is játszó Velky Viktória eredményességével fokozatosan felzárkóztak, miután zsinórban ötször is betaláltak. Mindez azonban nem okozott törést a vendégek soraiban. A végjátékra ismét koncentráltabbá váltak és végül magabiztosan nyertek a sereghajtó ellen. Győzelmével és a vetélytársak botlásával az idei első idegenbeli győzelmét szerző ONKC a tabella harmadik helyére ugrott.
Papp László: – Saját hibáinkból nem lett nagyobb a különbség, nagyon sok gólt kaptunk.