Már a dobogót ostromolja a Kondoros

Érdekesen alakult a megyei szempontból az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság hétvégi 10. fordulója. Míg a Dél-keleti csoport végén tanyázó csabai fiatalok idegenben arattak rendkívül fontos sikert, addig a dobogós tarcsaiak hazai pályán nem boldogultak a magára találó Törökszentmiklóssal. A megyei derbit a lendületben lévő Kondoros „húzta be” a tartalékos „Belvárral” szemben, így már az érmes helyeket ostromolja.

Kunszentmártoni KSK–Békéscsaba DKSE 25–26 (11–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kunszentmárton, 120 néző. Vezette: Bognár, Márton.
Békéscsaba: Kecskeméti – Kéri I. 3, VARGA M. 9 (2), MURÁNYI B. 4, KOCSOR 2, Kovács Á. 6 (2), Tóth B. Csere: Újfaluczki (kapus), TÓTH SZ. 1, Németh, Benkő, BAI 1, Szabó Zs., Murányi Á., Kéri B., Novák. Edző: Vólent János. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Gelley 11 (3), Kovács A. 5, Békési 5.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.
A vendégek kemény védekezéssel lepték meg a rutinos szentmártoni csapatot, emellett a támadási variációkat is eredményesen kivitelezték, ezzel az első félidőben folyamatosan tartani tudták a két-három gólos megnyugtató előnyüket. Szünet után keményített a játékán a hazai gárda, amely ennek révén a 46. percre egy gólra felzárkózott (20–21). Ekkor azonban újítani tudtak a csabaiak és a serdülő korú Varga Mihály, illetve Tóth Szabolcs vezérletével hősien tartották meg a számukra kedvező eredményt. A győzelmük biztosabb is lehetett volna, amennyiben a végjátékban nem hibáznak el több ziccert és egy hétméretest. A csabai fiatalok a sok egygólos vereség után megérdemelten szerezték meg a rendkívül értékes két pontot.

Kondorosi KKBékéscsabai BDSK 29–25 (13–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kond
oros, 180 néző. Vezette: Hovány, Ubornyák.
Kondoros: P
ankotai – Istenes L. 3, Raffai 1, KOVÁCS A. 5, GAZSÓ 6, Tóth G. 4, KOHLRUSZ 7 (2). Csere: Gyurcsán (kapus), Zubor 3, Kanyik V., Istenes I., Kasnyik T., Kósa. Játékos-edző: Kósa Balázs.
Békéscsaba: MÉZES – dr. Sári 3, Felczán, Osgyán B. 7, Márton 1, FEKETE L. 8 (4), Nemesi 3. Csere: Tárnyik 2, Morva, Tóth A., Biri, Ozsgyán Zs. Edző: Labos Tibor.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc + Morva kizárva. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.
Két kondorosi góllal kezdődött a mérkőzés, de néhány pontatlanság, technikai hiba következményeként a vendégek megfordították az állást és a félidő hajrájáig tudták is tartani előnyüket. Az utolsó percben viszont a hazaiak két gólt is szereztek, döntetlenre mentve a játékrészt. Továbbra is hullámzott a teljesítmény, az újra a KKK került előnybe, de a BDSK ismét megfordította az eredményt. A félidő közepén a feljavuló hazai védekezésnek és a pontatlan csabai támadás befejezéseknek köszönhetően megnyugtató előnyre tett szert a Kondoros. Ebben az időszakban mindkét csapat játszott előnyben és hátrányban is. Az ekkor megszerzett előnyét a mérkőzés végéig tartani tudta a Kondoros, így az izgalmas, színvonalas mérkőzésen, a kicsivel higgadtabb hazaiak vonulhattak le győztesen a pályáról, és így már a dobogó is belátható távolságra került számukra.

Köröstarcsai KSK–Törökszentmiklósi Székács KE 21–24 (11–11)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény,110 néző. Vezette: Sándor, Szabó B.
Köröstarcsa: Kiss N. – Molnár K., POLGÁR T. 11, Petrovszki 1, Borbély 2, Lőrinczi, Ivanics. Csere: Domokos (kapus), BLASKÓ 5, Bátky B. 1 (1), Pásztor I., Molnár B., Vajna. Edző: Molnár Zoltán. A Törökszentmiklós legjobb góldobói: Major 6, Csanádi V. 6.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc + Sütő kizárva. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.
Mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe, a hazaiak részéről felesleges szabálytalanságok is becsúsztak a játékba, így a 15. percre már a negyedik kiállítást szenvedték el. Ennek ellenére jól tartották magukat (19. p.: 8
5), csak a félidő végéhez közeledve hagytak ki pár lehetőséget, emiatt egalizáltak a vendégek. A szünet után jobban kezdtek a látogatók és átvették a vezetést. A tarcsaiak hétméterest hibáztak, a vendégek pedig a 45. percre elérték az addigi legnagyobb különbséget (1417). A hazai oldalon csak Polgár és Blaskó tudta áttörni az ellenfél zárt védekezését, az ő góljaikkal ismét nyílt lett a mérkőzés (51. p.: 1818). Szloska Krisztián szinte extázisban űzte a csapatát, így a vendégeknek a hajrában sikerült begyűjteniük az igen értékes pontokat. A tarcsaiak ezúttal nem tudták megismételni az előző heti makói játékukat.