Már dobogón az Előre

Minden jó, ha a vége jó – tartja a mondás, ami az Előre labdarúgócsapata őszvégi teljesítményére is nagy igazság. A lila-fehérek a tavaszi nyitányról előrehozott bajnokin visszavágtak a Kazincbarcikának az NB II-es bajnokság nyitányán elszenvedett Kórház utcai vereségért, és mivel a Cegléd pontot veszített Gyulán, a csabaiak a harmadik helyre léptek előre.

Kazincbarcikai SC–Békéscsaba 1912 Előre 01 (00)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Tiszaújváros,
120 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Szalai Dániel, Vígh-Tarsonyi Gergő).
Kazincbarcika: Gábor – Tóth Sz. (Kirstófi, 82.), Palmes, Belényesi, Lőrincz – Sigér Á., Hegedűs D. (Constantinescu, 73.) – Mikló, Kovács O., Süttő – Boros G. (Engel, 73.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál, Dlusztus, Mészáros (Babinyecz, 30.) – Pilán, Nagy S., Viczián, Szatmári (Király, 66.) – Birtalan, Nagy I., Tóth D. (Urbin, 61.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap:
Nagy S. a 70., Palmes a 89. percben.

90. perc: Urbint buktatták a tizenhatoson belül, a tizenegyest Birtalan Botond váltotta gólra, 0–1.

A csabai együttes nem titkoltan a visszavágás reményében kezdte a játékot, az idénynyitón elszenvedett fájó vereségért. Aktív mezőnymunkával telt el az első játékrész, jobbára a két tizenhatos közé korlátozódott a játék a mély talajú pályán, valódi helyzet nem is adódott a csapatok előtt. Az egyetlen említésre méltó eseményt Mészáros sérülése jelentette, akit Babinyecz váltott félóra múltán.
A második félidőben tovább folytatódott a csata a dagonyában. A csabaiak szem látomást nem elégedtek meg a döntetlennel, a talaj azonban inkább a védőknek kedvezett. A barcikaiak jól romboltak, nehéz volt építkezni ellenük. A 80. perceben Birtalan szabadrúgását Urbin fejelte a kapuba, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. A hajrában egy utolsó elkeseredett attakba kezdtek a lila-fehérek, és ennek az utolsó percben lett meg a jutalma, amikor egy jogos büntetőből megszerezték a hőn áhított győzelmet.

Jó: Süttő, Sigér Á., ill. Szélpál N., Dlusztus, Nagy S., Viczián.

Boér Gábor: – Gratulálok a fiúknak, játékra alkalmatlan pályán, nagyott küzdve, nagyon fontos három pontot szereztünk.

Szikszai László

Címlapon: Birtalan Botond az őszi Kórház utcai találkozón nem tudott betalálni a Barcikának, most viszon hidegvérrel értékesített a büntetőt. Fotó: Nagy Marcell