Már legyőzői sarkában a BRSE

A Vasas házigazdaként sima vereséget szenvedett a címvédő Békéscsaba csapatától a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának pénteki játéknapján. A fővárosi együttesnek egy győzelem mellett ez volt a harmadik veresége, a csabaiak pedig két vesztett mérkőzés mellett harmadszor nyertek.

Linamar-Békéscsabai RSE–Vasas Óbuda 3:0 (16, 15, 13)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Budapest, Folyondár utca, 300 néző. Vezette: Muha, Bardic (horvátok).
Békéscsaba: MLINAR 14, DOBI 5, Koseková 2, Ivanovics 11, PEKÁRIK 10, Fresco 7. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák, Petrenkó 5. Edző: Alberto Salomoni.
Vasas: Vietti 1, Török 6, Bodovics 3, Simic 9, Kostelanská 3, Haneline 1. Csere: Kiss G. (liberó), Durst, Mihály. Edző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:1, 3:5, 6:5, 10:8, 13:12, 16:12, 20:13, 23:16. 2. játszma: 2:3, 5:4, 8:5, 14:7, 18:11, 20:13, 24:14. 3. játszma: 3:2, 8:5, 10:5, 15:10, 18:11, 22:12, 24:13.

A négyszeres bajnok kezdettől fogva komolyan vette hazai legjelentősebb riválisát, ami az eredményességen is meglátszott. A mindvégig koncentrál csabai csapat mindhárom játszmát sokkal könnyebben nyerték annál, mint amire előzetesen számítani lehetett. Az alárendelt szerepet játszó Vasasnak nemhogy szépítésre, szorosabb szettre sem futotta.
A mérkőzés többről szólt, mint a Közép-európai Ligában megszerezhető – egyébként igencsak fontos – pontokról. Megmutatta, hogy az építkezésben, a csapatformálásban jelenleg mindenképpen előbbre jár kihívójánál az idehaza két és fél éve veretlen Békéscsaba, s ha messze nem tökéletes vagy hibátlan is a játéka, az idén is nehéz lesz felülmúlni.
Alberto Salomoni: – Azt gondolom, ezúttal nagyon jól, magas ritmusban játszottunk. Tudja, nagyon jó a csapatban, hogy csütörtökön Lucia Fresco játszott remekül, most kevésbé ment neki, de volt más, Pekárik Eszter, aki a helyére lépett. Az első szett volt a kulcs, ott elhúztunk, ők elveszítették a magabiztosságukat, mi pedig megmutattuk, ismét jó csapat vagyunk.
A sorozat állása: 1. Maribor (horvát) 12 pont (12:2, 4 mérkőzés), 2. Olomouc (cseh) 11 (12:5, 5), 3. Linamar-Békéscsaba 10 (12:6, 5), 4. Mladost Zagreb (horvát) 6 (7:4, 3), 5. Fatum-Nyíregyháza 6 (6:7, 4), 6. Strabag Bratislava 6 (6:8, 4), 7. Calcit Kamnik (szlovén) 5 (7:5, 3), 8. Vasas Óbuda 3 (5:9, 4), 9. Slávia Bratislava 1 (3:12, 4), 10. Sokol Post NÖ (osztrák) 0 (0:12, 4).

Címlapon: Barbora Koseková és Dobi Eszter masszív párost alkotott védőmunkában. Fotó: Nemzeti Sport Online