Maradnak izgalmak a bajnokság finisére

Békéscsabán vívták a rájátszás 8. hetének rangadóját szombaton a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. További három találkozót vívtak az felsőházban, ahol rendkívül szoros az állás, immár a gyulaiak előnye sem tűnik behozhatatlannak, csupán a sereghajtó Dévaványa helyezése vált véglegessé.

A nap kiemelt mérkőzésén a csabaiaknak mindenképpen nyerniük kellett ahhoz, hogy újabb héttel elodázhassák a méhkerékiek bajnokavatását. Ennek megfelelő komolysággal vették a harmadik helyezett Körösladányt, és már az első félidőben megnyugtatónak tűnő előnyt szereztek. A szünetben meglépett hármas csere sem javított a vendégek helyzetén. A lila-fehérek még inkább dominálták a meccset, mint annak előtte, és bár Mácsai a második félidő elején büntetőt hibázott, a folytatásban társaival sikerült feledtetnie ezt a bakit. Magabiztos győzelmével az Előre tovább üldözheti tehát a listavezetőt.
Békéscsaba 1912 Előre II.–Körösladány MSK 4–0 (2–0)
Békéscsaba, 200 néző. V.: Gyuga Zsolt.
Békéscsaba:
Czinanó – Láza, Barbu, Babinyecz – Kun (Zsilinszki M.), Mácsai, Balog Zs., Seres – Pusztai (Máris), Miklya (Balogh S.), Ilyés. Edző: Brlázs Gábor.
Körösladány: Nagy B. – Juhász (Farkasinszki), Viczián (Takács), Zsömbörgi, Kristóf – Zelenyánszki (Kovács F.), Knyihár – Kéki, Hajdu (Komódi), Papp Zs. – Burai. Edző: Fodor Sándor.
Gólszerző: Seres (32.), Ilyés (43., 75. – 11-esből), Miklya (67.).

A felsőházi rájátszás állása: 1. Méhkerék 74 pont (10531), 2. Előre II. 69 (8422), 3. Körösladány 58 (6132), 4. Kondoros 51 (7557), 5. Szarvas 50 (56–58), 6. Rákóczi Vasas 26 (37–77).

A gyulaiak szerették volna máris bebiztosítani a hetedik helyüket, a vendégeket pedig még erőteljesen veszélyezteti a kiesés lehetősége, ezért sem szerettek volna pont nélkül maradni, noha a hétközi kupamérkőzésen újabb veszteségeket szenvedtek a már korábbi hetek súlyos sérültjei mellé. A házigazdák léptek fel támadólag, de minden átütőerő nélkül folyt a játék. A sárrétiek viszont első lehetőségüket gólra váltották az előrehúzódó Papp Dávid révén. Közvetlenül a szünet előtt pedig a másodikat is, méghozzá a termálos nevelésű Zámbó jóvoltából. Érezhető volt, hogy ezt a hátrányt már nehéz lesz ledolgozniuk a fürdővárosiaknak. Mentek ők előre, de az ellenfél kapujáig csak a legritkább esetben tudtak eljutni, így azután csak számára lehet meglepetés az eredmény, akik nem látták a meccset.
Gyulai TFC–Vésztői SE 0
–2 (0–2)
Gyula, 120 néző. V.: Mucsi Zsolt.
Gyula: Démusz D. – Jimoh, Nagy S., Kádár (Repisky)Patkás (Fülöp), Bogár (Nagy E.), Kukla, TövishátiOkos, Bozsó, Kovács I. (Susánszki). Edző: Démusz Zsolt.
Vésztő: CsókaHoffmann, Farkas F., Papp D., Lázár T.Zámbó (Bessenyei), Szabó S. (Kordó), Novák (Szajkó), Tokaji (Kovács L.) – Pap Zs., Tóth K. Edző: Zsiros György.
Gólszerző: Papp D. (19.), Zámbó (44.).

A mezőhegyesi találkozó csapatai sem érezhették még magukat biztonságban a bennmaradást illetően, vagyis mindkettő számára égetően kellettek a pontok. A házigazdák elsősorban támadójátékukkal, a látogatók inkább védelmük megszervezésével igyekeztek célt érni. A Mezőhegyes a meccs elején hibára késztették a Jaminát, később azonban már nem tudták az első játékrész során, noha két ziccer kínálkozott rá. Szünet után is viszonylag gyorsan jött a zöld-fehérek második találata, amit kontrákból próbáltak ledolgozni a látogatók. Elsősorban Darányira ívelték fel a labdákat, és a végéhez közeledve sikerült is szépíteniük. Az utolsó percekben mindent egylapra tettek fel, de pontot már nem sikerült szerezniük.
Mezőhegyesi SE–Jamina SE 2–1 (1–0)
Mezőhegyes, 150 néző. V.: Sechna Gábor.
Mezőhegyes: Vígh – Lugasi M., Dajcs Á., Dajcs Gy., Karancsi N. – Dócza (Lukács), MátóSzabó Á. (Rotár), Ács, Szlovák – Nagy Sz. (Jámbor). Edző: Ölei Dezső.
Jamina: Borbély – Horváth M., Bencsik Cs., Mengyán (Gál), Frankó – Faragó, Szudár (Leszkó), Bartyik – Kardos, Darányi, Sebők. Edző: Pozsár Gábor.
Gólszerző: Szlovák (7., 55.), ill. Bencsik Cs. (87.).

Az alaposan megfiatalított hazai együttes már az első negyedórában hátrányba került, de ezt még „ki tudta hordani lábon”. Amíg az erő és a lelkesedés tartott, szünet után sem volt különösebb gond. A második szeghalmi találat azonban megtörte a ványaiakat. Különösen a két mozgékony támadó okozott sok fejfájást nekik, akiknek a gólerős játékával végül magabiztos vendégsiker született a kiesési sárréti derbin.
Dévaványai SE–Szeghalmi FC 0–5 (0–1)
Dévaványa, 270 néző. V.: Telek András.
Dévaványa: Vastagh – Kovács B., Szabó P., Hrabovszki, Szabó E. – Papp D. (Kató), Adamecz (Feke), Marton, Gubucz – Papp V., Papp K. Játékos-edző: Kovács Gyula.
Szeghalom: Baranyi – Vincze, Veres, Cserna (Hajdú), Turcsek – Tatár, Szarka (Boruzs K.), Nagy M. (Hasan), Mészáros M. – Mező, Tófalvi (László). Edző: Zsombok Attila.
Gólszerző: Mező (14., 69., 75.), László (62., 79.).

Az alsóházi rájátszás állása: 7. Gyula 37 (4647), 8. Mezőhegyes 34 (49–61), 9. Jamina 33 (40–56), 10. Vésztő 32 (38–60), 11. Szeghalom 31 (5691), 12. Dévaványa 16 (31–86).

Címlapon: A csíkos mezes ványaiaknak ezen a napon úgyszólván semmi nem sikerült, ezzel szemben a szeghalmiakat eredményre vezette a hatékony támadójátékuk. Fotó: Erdős Csaba