Másfél félidő európai szinten

A NB I-es női kézilabda bajnokság 3. fordulójában vállalható vereséget szenvedett a Békéscsabai Előre NKSE csapata. Skaliczki László alakulata az első félidőben – nem túlzás – „lejátszotta” a pályáról a Ferencvárost, szünet után azonban már nem tudott ezen a kimagasló szinten teljesíteni.

FTC-Rail Cargo Hungaria–EUbility-Békéscsabai Előre NKSE 22–19 (8–13)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 1000 néző. Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta.
FTC: Szikora – Lukács 2, Van der Heijden 2, KOVACSICS 4 (1), SNELDER 6, Jovanovics 2, Schatzl 3. Csere: BÍRÓ B. (kapus), Szekeres, Pena 1 (1), Háfra N., Mészáros R., Faluvégi 1, Márton, Hornyák D. Edző: Elek Gábor.
Békéscsaba: GYÖRKÖS – SZARKA 3, Walfisch 2, VUKAJLOVICS 4, Zöldi-Tóth 1, Kovacsevics 2, Kovács A. 1. Csere: Popovics (kapus), MIHÁLFFY 4, Bottó, Pintér, Gidai 1, Pénzes 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 4, ill. 12 perc + Walfisch az 51. percben kizárva. Hétméteresek: 4/2, ill. 0.
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–4; 14. p.: 5–7; 22. p.: 6–10; 28. p.: 7–12; 39. p.: 11–13; 46. p.: 17–13; 51. p.: 20–14; 57. p.: 22–17.

Zöldi-Tóth Kata találatával a vendégek szereztek vezetést, akik masszív védekezéssel próbálták tartani a lépést a házigazdákkal. Nagyon jól összeálltak hátul a lilák, ügyesen lassították a játékot, Györkös pedig a kapuban babonázta meg a Fradit. A másik térfélen Vukajlovics és Walfisch vállalta át a gólfelelősi szerepkört, később azonban Szarka és Mihálffy is betalált, ennek eredményeként a 22. percben általános meglepetésre már négy góllal jártak előrébb a látogatók. Jellemző a hazaiak csődjére, hogy a legbiztosabb tagjuk, Kovacsics még büntetőt is elhibázott.
A szünetben bizonyára komoly fejmosás lehetett a fővárosiak öltözőjében, mindenesetre a hazaiak sztárjai szünet után elkezdtek kézilabdázni. Egy kettős emberelőnyt is kihasználva, 9–0-s etapot produkáltak, ezzel helyreállították az első félidőben megborult rendet. Az első csabai találatra a 47. percig kellett várni, amit az igen aktív Mihálffy jegyzett 17–14-re alakítva az eredményt. Nem javított a vendégek helyzetén, hogy sok időt kellett emberhátrányban tölteniük, Walfischt ráadásul kizárták az 51. percben. A gondok ellenére ismét magukra találtak a csabaiak és hajrában három gólra tornázták fel magukat.
A második félidő első felét leszámítva Skaliczki László együttese európai szinten kézilabdázott, és alaposan megnehezítette vendéglátója dolgát, amiért általános dicséret jár a lányoknak.

Címlapon: Mihálffy Adrienn végig agilis volt és motiváltan kézilabdázott. Fotó: Csukás Zsolt