Máshogyan is alakulhatott volna

Az NB II-es labdarúgó-bajnokság vasárnapi 4. játéknapján balszerencsés vereséget szenvedett Szabolcsban a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lilák az első félidő derekán kihagyták a kihagyhatatlant, a házigazdák pedig góllal büntettek ezért a szünet előtt, a folytatás pedig már az ő akaratuk szerint zajlott.

Nyíregyházi Spartacus FC–Békéscsaba 1912 Előre 30 (10)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Nyíregyháza,
850 néző. Vezette: Veizer Roland (Márkus Péter, Tőkés Róbert).
Nyíregyháza: Jova – Polényi, Fodor, Végső, Farkas M. (Papp, 87.) – Svedjuk, Kártik, Cenaj, Szinanovics (Ötvös, 80.) – Kovács N. (Motkó, 85.), Hornyák. Vezetőedző: Zorán Szpisljak.
Békéscsaba: Uram – Pilán, Farkas, Szélpál, Mészáros – Nagy S., Király, Bidzilya, Szalai (Máris, 59.) – Faragó (Gréczi, 65.), Kovács Á. (Pantovics, 59.), Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Sárga lap: Szalai a 38., Király a 39., Fodor a 49., Szélpál a 62. percben.

44. perc: Szinanovics jobbról pontosan centerezett, Hornyák Marcell pedig felugorva, tíz méterről a bak sarokba fejelt, 1–0.
5
6. perc:
Kovács Norbert lódult meg a bal szélen jól tekert középre, a berobbanó Szinanovics Szinan lövéséhez ugyan hozzá ért Uram János, de hárítani nem tudott, 2–0.
8
8. perc:
Egy kontra végén Kártik Bálint lépett ki,elhúzta a labdát a kapujából kiinduló Uram mellett, majd 10 méterről az üres kapuba passzolt, 3–0.

Szinanovics Szinan órákkal a mérkőzés előtt került Békéscsabáról vissza a nyíregyháziak állományába, de Zoran Szpisjak nyomban a kezdőbe jelölte. Utólag azt kell mondani: nem döntött rosszul, hiszen a támadó mindvégig nagyon motivált volt és gólt is szerzett.
A
z első félidőben a szerb mester csapata semmi extrát nem nyújtott, mert a fegyelmezetten játszó Békéscsaba, már a középpályán jól szűrte meg a támadás-kezdeményeit. A szabolcsiak nem igazán tudtak veszélyes helyzetet kialakítani Uram János kapuja előtt, csupán egy-egy célt tévesztett lövési kísérlet okozhatott némi riadalmat. Csabai oldalon Mészárosnak volt egy biztató lökete, majd a félidő derekán Kovácsra jött ki a meccs legnagyobb helyzete, de két lépésről sikerült nem eltalálnia a labdát! Derült égből villámcsapásként jött szünet előtt Hornyák gólja, aminek a játékban semmi jele nem volt.
Viszont a folytatásra sikerült talpra állítani a házigazdákat. Egyértelműen átvették az irányítást, ami a lehetőségek számában is éreztette
hatását. Szinanovics továbbra is igen aktív volt, a tizedik percben pedig nagy volt az öröme, hiszen egy szép kontra végén feliratkozott a gólszerzők közé. Lendületben maradt a Szpari, Schindler Szabolcs, a csabaiak mestere kettős cserével próbált változtatni a kétgólos hátrányon. Aztán még egyet változtatott a csabaiak trénere, de nagy változás nem történt a játékban. Próbálták menteni a menthetetlen a lilák, ám igazán nagy helyzetet nem tudtak kidolgozni. Nem úgy a hajárban a Spartacus, hiszen egy kontra végén Kártik Bálint állította be a végeredményt.
Jó: Szinanovics, Cenaj, Kártik, ill. Nagy S.

Zoran Szpisljak:Az eső félidőben kissé óvatosan játszottunk, szünet után viszont már felszabadultan, bátran és ennek meg is lett az eredménye.
Schindler Szabolcs: – Az első félidőben szervezettek voltunk, ám mi kihagytuk a nagy helyzetünket. Szünet után kockáztatnunk kellett, a második hazai gól eldöntötte a mérkőzést, azt követően már csak futottunk az eredmény után.

Címlapon: Szinanovics találata végleg eldöntötte a három pont sorsát. Fotó: Pusztai Sándor/szon.hu