Megbotlott a Békéscsabai RSE

A hazai női röplabdabajnokság A csoportjának két éllovasa, az Újpest és a Békéscsaba találkozott egymással szombaton este a fővárosban. A viharsarkiak jó formában érkeztek Budapestre, hiszen eddig a hazai bajnokságban veretlenek voltak, ráadásul további nagy feladat előtt állnak, hiszen jövő héten, kedden az izraeli Maccabi Haifa elleni CEV Kupa mérkőzést játszanak, így a lila-fehérek elleni rangadó mindenképpen jó ráhangolódást ígérhetett. Nem úgy történt, a csabaiak elszenvedték első vereségüket a hazai bajnokságban.

Újpesti TE–Linamar-Békéscsabai RSE 3:2 (–20, –20, 24, 16, 16)
NB I-es női röplabdamérkőzés, Budapest, 500 néző. Vezette: Kiss Zoltán, Vigh Andrea.
Újpest: Bleicher R. 5, Szűcs K. 18, Bezsandolszka 12, Czina 8, Császár 2, Nagy V. 3. Csere: Kötél D., Varga V. (liberók), Hiruela 10, Ancsin 2. Edző: Horacio Nestor Basti.
Békéscsaba: Koseková 2, Ivanovics 12, Bodnár 6, Fresco 11, Mlinar 18, Dobi 17. Csere: Molcsányi (liberó), Ludmán 2, Pekárik, Szpin, Petrenkó, Szedmák 2. Edző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 4:2, 4:6, 9:7, 14:15, 17:16, 20:23. 2. szett: 0:6, 3:6, 5:7, 5:10, 6:13, 12:16, 14:22. 3. szett: 3:1, 5:5, 5:8, 8:9, 9:12, 14:12, 21:17. 4. szett: 0:3, 9:5, 10:9, 11:11, 17:11, 18:14, 22:16. 5. szett: 0:1, 3:1, 5:2, 7:7, 9:7, 9:11, 10:12, 11:14, 14:14. 15:16.

Az első játékrészben az első technikait követően az történt a pályán, amit a Békéscsaba akart, így meglehetősen könnyen behúzták a szettet a vendégek, miközben a házigazdák argentin mestere kétszer is próbált időkéréssel operálni – sikertelenül. A folytatás hasonló volt, itt egy pillanatig sem hagytak kétséget afelől a csabaiak, hogy győzelemmel akarnak búcsúzni a fővárosi rangadóról. Ám ezután jött a feketeleves: a harmadik szett közepéig még a csabaiaknak állt a zászló, de a szett második felében átvette a találkozó irányítását és a vezetést is az Újpest, az egyre jobban bizonytalankodó viharsarkiakkal szemben, majd be is húzta a szettet. Sokan úgy vélték, átmeneti a kisiklás, hiszen máskor is volt rá példa, hogy a rivális szettet nyer, ám most másképp alakultak a dolgok. A második szettben is az Újpest dominált, és még könnyebben nyerte az etapot, mint korábban. És elérkezett a mindent eldöntő ötödik szett, amelyben ismét a házigazdák kaptak hamarabb lábra, hárompontos előnyüknél Salomoni időt kért. Ez segített, 7:7-re feljöttek a csabaiak, amiért érthetően a pályaválasztó mestere is azonnal az időkéréshez nyúlt. Úgy tűnt ez most nekik segít, kétpontos előnyre tettek szert a lilák, amikor megrázta magát a vendégcsapat, és fordított. Hallatlanul izgalmasan alakult a végjáték, a csabaiak a hárompontos előny birtokában már-már zsebükben érezhették a találkozót, ám a vendéglátók ledolgozták hátrányukat. 15:16-nál is még a BRSE-nek állt a zászló, ám a finisben jobban koncentráltak az újpestiek és végül Szűcs Kinga lezárta a találkozót.
Mindenképpen meglepetés az Újpestiek győzelme, a békéscsabaiak legutóbb a 2014–15-ös bajnoki döntő 3. mérkőzésén szenvedtek vereséget a Vasas otthonában.

Címlapképünkön itt még örültek a csabaiak, hiszen az első két szettet nyerték – fotó: Csukás Zsolt