Meghatározó szerepben a megyei erős emberek

Tápiószele adott otthont a felnőtt Raw fekvenyomó magyar bajnokságnak március 3-4. hétvégén. A két megyei fellegvár, az Orosházi Toldi és a vésztői Marvel Team is népes csapattal kelt útra, a gyulai Atlas SE-től pedig egyetlen erős ember feszült a tárcsáknak.

Az orosháziak közül a 63 kg-ban élete első versenyén elinduló Földvári Gabriella kitett magáért: 72,5 kg-ot teljesített, ezzel a többszörös magyar bajnok mögött, a második helyen végzett. Pogány Andrea 72 kg-ban szerzett bronzérmet 77,5 kg-os nyomásával, míg Schneider Erzsébet a 84 kg-os kategóriában lett negyedik 70 kg-os teljesítményével, amivel megjavította a masters2 országos csúcsot. +84 kg-ban Szabó Ágnes 145,5 kg-mal nyert bajnoki aranyat, ezzel átírta a felnőtt országos rekordot is, ami nem hivatalos Európa-csúcs. Eredménye abszolút értékelésben a dobogó második fokára volt elegendő. Ugyanebben a kategóriában Lovas Mónika 112,5 kg-ot teljesített, amivel bronzérmes lett. A Toldi SE női csapata a második helyen végzett.
A férfiak 93 k
g-os súlycsoportjában Szöllősi Gábor nagy csatában 7. lett, 165 kg-os eredménnyel. A 120 kg-ban Farkas Ádámnak 160 kg sikerült jutnia, ezzel bronzérmes lett. Véró Alex +120 kg-ban csak nehezebb testsúlya miatt csúszott le a második helyről, 212,5 kg-os nyomása viszont új junior országos csúcs!

Az Orosházi Toldi SE hölgykoszorúja második lett összesítésben

A vésztőiek hölgyek közül Cserna Petra kezdte elsőként a versenyzést, aki az 52 kg-os súlycsoportban 55 kg-os eredményével a felnőttek között is helyt állva végzett második helyen. A folytatásban a 72 kg-os, még ifi korú Szabó Lili tesztelte magát a felnőttek között, 71 kg-os eredményével – ami új ifjúsági országos rekord –, az 5. helyen végzett.
A férfiak
nál a 66 kg-os súlycsoportban Balog Nátán állt rajthoz, aki pár éve az ifi korcsoportban írta be magát a fekvenyomó sportág történelemkönyvébe. Sorra döntötte meg a csúcsokat, itt sem történt másképp. A Marvel Team világbajnoka 150 kg-os teljesítményével nemcsak korosztályos csúcsot nyomott, de immár a felnőtt országos rekord ia az ő nevéhez fűződik. A 74 kg-osok mezőnyében Szívós Ádámnak sikerült megvédenie tavalyi címét, amihez 152,5 kg-os eredményre volt szüksége. Az első nap utolsó súlycsoportja a 83 kg-os volt, két vésztői fekvenyomóval. Keresztesi Béla minden évbe egyre jobb eredményeket hoz, 167,5 kg-os teljesítményével második helyen végzet. Nemes Róbert címvédőként és hétszeres RAW magyar bajnokként érkezett a versenyre. Eddig még veretlen volt a RAW versenyek történetében,és ezt a szokását sikerült megőriznie: 8. aranyérme begyűjtéséhez 172,5 kg-os teljesítményre volt szüksége.
A második napon 120 kg-os súlycsoportban Cserna Jánosért sz
oríthattak a klubtársak. A 49 éves sportember 210 kg-os új országos masters csúccsal a dobogó második fokára állhatott fel. A+120 kg-os súlycsoportban Csüllög Béla hajtott egy dobogós helyezésre. Elérte célját, 212,5 kg-os eredményével a 2. helyen végzett, ami remek eredmény. Hab volt a tortán, hogy a Marvel Team 54 ponttal ismét az első helyen végzett a pontértékelés alapján!
Az egyetlen gyulai sportoló, Hugyecz Ádám a 105 kg-os súlycsoportban indult, 200 kilogrammig jutott, s ezzel a dobogós második fokára állhatott.

Címlapon: A vésztői Marvel Team tagjai idén is élen végeztek a súlycsoportok összesített pontértékelése alapján