Megint a végére fogyott el a „muníció”

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 2. fordulója keretében az MTK-Budapest vendégeként szenvedett kétgólos vereséget az Eubility Group Békéscsabai Előre NKSE együttese. A csabai lányok ugyanúgy jártak, mint egy hete a Dunaújváros elleni hazai premieren: a kevés cserejátékos miatt idő előtt felélték erőtartalékaikat és a végére ismét 29-27-es vereséggel hagyták el a játékteret.

MTK-Budapest–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 29–27 (1314)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, 250 néző. Vezette: Altmár Kristóf, Horváth Márton.
MTK: SUBA – DÁVID-AZARI 7, TÓTH E. 10 (2), Horváth D., Dakos 1, Mihálffy 2, Fekete B. 3 Cs
ere: Győri (kapus), Szabados, Gerháth 3, Pál T. 2, Juhász, Zsiborás, Szöllősi-Zácsik 1, Sallai. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir.
Békéscsaba: Balog – Kovács A. 5, Barján 1, Marincsák 2, J. Agbaba 2, KOPECZ 8 (2), Mézes 3. Cs
ere: Horvát D. (kapus), Bottó 1, Dombi K., VUKAJLOVICS 5, Kukely A. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3.
Az eredmény alakulása. 1. perc: 1–0. 5. p.: 2–3. 9. p.: 4–6. 13. p.: 5–8. 17. p.: 7–9. 23. p.: 11–11. 28. p.: 13–13. 35. p.: 14–17. 38. p.: 16–18. 43. p.: 19–20. 52. p.: 23–22. 56. p.: 25–24. 59. p.: 28–27.

A volt csabai Mihálffy Adrienn már az első percben vezetést szerzett, majd Marincsák Niki hibázott bele egy hétméteresbe. A folytatásban gyorsan születtek a találatok, de az 5. percben már a vendégek vezettek, sőt a 9. minutában kettővel jártak előrébb. A csabaiak diktálták a tempót, nem véletlen, hogy a 13. percben 8–5-ös csabai vezetésnél Golovin Vlagyimir időt kért. Négy perccel később – amikor kezdett lendületbe jönni az MTK –, Horváth Roland is kikérte az idejét. Csökkent a koncentráció a Csabánál, amit kihasznált az MTK, és a 23. percben egyenlített. A félidő hajrájában már egyik fél sem tudta „lerázni” a másikat.
Fordulás után megint a csabaiak percei következtek, akik megújult erővel – főleg a szélekről szerzett találatokkal – három góllal elhúztak. Az MTK azonban tapadt a lilákra. Gerháth már harmadik gólját dobta a második félidőben, és zárkóztatta csapatát egy gólra. A folytatásban ismét fej-fej mellett haladt a két fél. Az 52. percben került lépéselőnybe a fővárosi együttes (23–22), Horváth Roland nyomban időt is kért. Izgalmas volt a hajrá, ebben az időszakban Vukajlovics átlövései tartották versenyben a Békéscsabát. Egyetlen gólos hazai vezetésnél, 59.20 perckor Golovin időt kért, és a mezőny leggólerősebb játékosa, Tóth Eszter bebiztosította a fővárosiak győzelmét.
A küzdelmes mérkőzésen, csakúgy mint a Dunaújváros ellen bár jól küzdött az Előre, de a végjátékban ismét elbukott, mivel továbbra is „rövid a kispadja”.

Golovin Vlagyimir: – Még nem vagyunk kész, sok munka kell, hogy kész legyen a csapatunk. Számítottunk rá, hogy az ellenfelünk elfárad majd a végére. Örülök a győzelemnek, volt egy Tóth Esztink, aki hatvan percen keresztül tolta a csapatunkat!
Horváth Roland: – Csalódott vagyok, mert két pontért jöttünk. Küzdünk, harcolunk, megyünk, csináljuk, de mikor dönteni kell, elfáradunk. Megyünk tovább, előbb utóbb a munkának még ennyi emberrel is ki kell jönnie. Sok sikert kívánok az MTK-nak.