Meglepetés a csabai városi rangadón

Kettős megyei rangadót rendeztek az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság utolsó előtti játéknapján. Mindkét helyszínen hazai siker született, ezzel a Belvárosi DSK fellélegezhet, hiszen biztosan a bennmaradást jelentő 8 csapat között marad. A Kondoros is sokat tett ezért a tarcsaiak legyőzésével, utóbbiak viszont már csak a legjobb kieső helyért harcolhatnak, aminek azért a nyári osztályba sorolásnál lehet jelentősége.

Kondorosi KK–Köröstarcsai KSK 31–29 (19–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 150 néző. Vezette: Juhász, Szilágyi.
Kondoros: PANKOTAI – Tóth 4 (1), RAFFAI 5 (2), Kerekes 4, SIMON 7, Kósa 2, RAVASZ 8. Csere: Gyurcsán (kapus), Zubor, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T., Nagy J. 1. Játékos-edző: Nagy József.
Köröstarcsa: KISS N. – Mészáros 4, Molnár K. 5, POLGÁR T. 7 (3), NOVÁK 9, Lőrinczi, Szatmári M. 2. Csere: Roncsek (kapus), Puskás 1, Schupkégel, Molnár B., Bánfi 1. Edző: Molnár Zoltán.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc + Lőrinczi kizárva. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.
Nehezen lendültek játékba a csapatok, az első gólokra elég sok időt kellett várnia a közönségnek. Később már rendre eredményesen zárultak a támadások. Először a Kondoros tudott előnyt szerezni, amit az első félidő végére megnyugtatóra duzzasztott. Szünet után védekezést váltott a vendégcsapat, amire nehezen találtak ellenszert a kondorosiak. Fokozatosan zárkóztak a látogatók (48. p.: 24-22), az 55. percben a vezetést is át tudták venni. Mindez azonban túl sok energiát felemésztett, a Kondoros a végjátékban frissíteni tudott és a szériában dobott négy góljával meg is nyerte a rangadót.

Békéscsabai BDSK–Békéscsabai DKSE 25–22 (16–10)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 150 néző. Vezette: Száva, Szegedi.

BDSK: VLCSKÓ B. – DR. SÁRI 8 (3), MÁRTON 5, TOKAJI, VLCSKÓ K. 6 (2), FELCZÁN 5, FARKAS B. 1. Csere: Csörgő (kapus), Papp L., Petrovszki G., Kucsera, Kovács B., Osgyán, Arbel, Nemesi, Morva. Edző: Labos Tibor.
DKSE: Sztancsik – Kéri 1, Felföldi 6 (3), Balogh 3, BALÁZS 8, Kovács Á. 1, Karács. Csere: Kecskeméti (kapus), Almási, Kepenyes, Molnár G., Nagy Á. G., Szudár 3, Masa. Edző: Vólent János.
Kiállítások: 12 perc + Petrovszki G. kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.
A hazai együttes számára a bennmaradás volt a városi rangadó tétje, hiszen csak győzelemmel tehette biztossá a jövőévi NB II-es tagságát is. A tétnek megfelelő komolysággal kezdték a mérkőzést, és Vlcskó Bence védéseivel, valamint fegyelmezett, koncentrált játékkal már a találkozó kezdeti stádiumában sikerült ellépniük. A félidő harmadaiban két-két góllal sikerült növelniük az előnyüket, így megnyugtató vezetés birtokában várhatták a második felvonást.
Szünet után a DKSE megpróbált faragni a hátrányán, de 4 gólon belül nem tudott kerülni, mivel a belvárosiak továbbra is rendkívül lelkesen és fegyelmezetten állták útjukat. A végjátékban már az idővel is játszottak a hazaiak de a győzelmüket nem fenyegette komoly veszély. A szív diadala volt ez a győzelem a hazaik részéről, ezzel jövőre is a harmadik vonalban szerepelhetnek.