Megtört a csákvári „átok”

Megtört a jég: a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata magabiztos győzelmet aratott Csákváron, az eddigi „mumus” otthonában, ahol korábban még soha nem sikerült nyernie. A bajnokság 10. fordulójában azonban nem volt apelláta: jó játékkal féltucat gólig jutva gyűjtötték be a három pontot.

FC Csákvár–Békéscsaba 1912 Előre 06 (03)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Csákvár,
400 néző. Vezette: Böcskei Balázs (Hofbauer Roland, Bede Tamás).
Csákvár: Markek – Tar, Kovács G., Gajda – Bokros, Papp M. (Daróczi, 72.) – Galambos, Nyilasi (Polonkai, 56.), Molnár T. – Máté, Fényes. Vezetőedző: Szijjártó István.
Békéscsaba: Ribánszki – Kiss L., Szélpál, Mészáros M. (Gyurján, 61.) – Pilán, Viczián (Király, 78.), Nagy S., Szatmári – Birtalan, Nagy I., Gránicz (Szalai, 61.). Vezetőedző: Boér Gábor.

35. perc: Gránicz végezhetett el szabadrúgást a bal oldali szögletzászló közeléből, melyet Szélpál Norbert 3 lépésről fejelt a bal sarokba, 0–1.
38. perc: Gránicz Patrik kapott remek kiugratást a jobbösszekötő helyén, éles szögből kapura lőtt, a labda pedig Markek kapuson ugyan lelassult, de így is a jobb alsó sarokban kötött ki, 0–2.
43. perc: Nagy István remekül tette Gránicz elé a labdát a jobb oldalon, aki az alapvonalról pontosan lőtt középre, érkezett Mészáros Márk és mindenkit megelőzve a hosszú sarokra pörgetett, 0–3.
55. perc: Gyors bal oldali békéscsabai támadás végén Szatmári István elé került a labda, aki a 11-es pontról higgadtan emelt a bal felsőbe, 0–4.
78. perc: Gyurján húzott el a bal oldalon, pontosan középre lőtt labdáját Birtalan Botond átvette, majd senkitől sem zavartatva 8 méterről a kapu közepébe lőtt, 0–5.
84. perc: Szatmári 16 méteres lövését Markek még bravúrral kiütötte, de érkezett Birtalan Botond és három lépésről a hosszú sarokba lőtt, 0–6.

Nem volt könnyű helyzetben a mérkőzés előtt Szíjjártó István vezetőedző, aktuális keretét szinte az orvosi stáb állította össze. Sándor György, Nagy Zsolt, Mészáros Dávid, Molnár Csaba, Baranyai Ádám és Horvat Ivor vírusos betegség illetve sérülés miatt nem állhatott a szakvezető rendelkezésére. Ugyanakkor a vendég viharsarki gárda egyetlen kivétellel, múlt heti győztes csapatával lépett pályára, csupán Zahorán Balázst váltotta Pilán Márkó.
A csabaiak kezdtek valamivel aktívabban, eleinte azonban nem igazán boldogultak a saját térfelét megszálló hazaiakkal. Bő negyedóra után viszont a vezetést is megszerezhették volna, amennyiben Szatmári visszagurításánál Birtalan jobban céloz, ám óriási helyzetben Tart találta el, akiről szögletre pattant a labda. Röviddel ezután Mészáros hagyott ki nagy lehetőséget, amikor Gránicz középre emelt labdáját 10 méterről zavartalanul fölé fejelte. Folyamatosan a csabaiak támadtak, a csákváriak részéről mindössze egy-egy gyors ellencsapásra tellett, de törvényszerű volt, hogy előbb-utóbb kihagynak hátul. A 35. percben „tört meg a jég”, nyomban háromszor egymás után, így a lilák szinte már az első félidőben lezárták a mérkőzést.
Ennek ellenére a második játékrészben sem lankadt a támadókedvük, de ekkor már 10 perc is elegendő volt az újabb találatra. A csabaiak úgy játszottak, mintha most akarnák kiadni minden felgyülemlett „dühüket” az utóbbi években Csákváron őket ért sérelmekért. Időnként szemre is tetszetős dolgokat produkáltak, miközben az előnyük folyamatosan nőtt. A nem éppen szerencsés napot kifogó sereghajtónak még a szépítő találat sem jött össze a végén, mert Máté emelésénél Ribánszki ugyan már verve volt, de Szélpál a kapu torkából kivágta a gólba tartó labdát.
A sárga lap nélküli rendkívül sportszerű mérkőzésen nem volt azonos súlycsoportban a két gárda. A vendéglátók mérsékeltebb teljesítményében bizonyára közrejátszott, hogy tartalékosan álltak fel, ami persze a csabaiak érdemein semmit nem csorbít.

Jó: Gajda, Galambos, ill. Ribánszki, Gránicz, Szélpál, Szatmári, Birtalan.

Boér Gábor: – Gratulálok a csapatnak. Ma remek teljesítményt nyújtottunk, gyönyörű gólokat szerezve magabiztosan nyertük a mérkőzést.

G. J.

Címlapon: Gránicz Patrik remek teljesítményt nyújtott Csákváron. Fotó: Nagy Marcell