Megtört a jég, legyőzték a Tiszakécskét!

Folytatta ragyogó év végi hajráját a Békéscsaba 1912 Előre csapata. A lila-fehérek az NB II-es labdarúgó-bajnokság tavaszról előrehozott első játéknapján Tiszakécskén gyűjtötték be a három pontot, ezzel visszavágva a házigazdáknak a nyári Kórház utcai fiaskóért. A viharsarki gárda először tudta tétmérkőzésen legyőzni a Tisza-parti alakulatot, ezzel pedig 13 pontra került a már kieső helyen tanyázó Haladástól.

Tiszakécske LC–Békéscsaba 1912 Előre 01 (00)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Tiszakécske, 320 néző. Vezette: Szigetvári Márk (Varga Gábor, Máyer Gábor).
Tiszakécske: Varga Á. – Erdélyi B., Kardos, Preklet, Horváth A., Fabio (Kirchner, 74.) – Tölgyesi, Ludánszki B., Szuhodovszki (Tímári, 85.) – Puskás Z. (Batizi-Pócsi, 68.), Gréczi G. Megbízott edző: Virágh Ferenc.
Békéscsaba: Ribánszki – Szalai, Farkas M., Nagy S., Mészáros – Gréczi M., Máris (Burai, 72.), Király, Hursán (Babinyecz, 36.) – Kovács Á., Pantovics (Polényi, 85.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
Sárga lap: Kardos a 2., Gréczi M. a 3., Király a 9., Ludánszki a 39., Preklet a 81., Szalai a 81., Maczkó (a kispadon) a 91. percben.

69. perc: Egy keresztbe lőtt labda a jobb összekötő helyén felbukkanó Szalai Dánielhez került, aki 8 méterről védhetetlen lövést küldött a hosszú sarokba, 0–1.

Az első negyedóra kevés játékot és sok sportszerűtlen jelenetet tartogatott, nem véletlenül került elő hamarjában három alkalommal is a sárga cédula. Az első kapura lövés kísérletre a 18. percig kellett várni, amikor is Szuhodovszki lőtte az égbe a labdát. Valamivel kezdeményezőbb volt a hazai gárda, az első óriási lehetőség mégis a csabaiak előtt adódott, amikor Gréczi Márton üres kapura tartó lövését Kardos fejelte ki a gólvonalról. A válasz sem váratott sokáig, egy szöglet után Preklet bólintása hagyta el centikkel kapu fölött a játékteret. Hamarosan Hursán is hasonló sorsra kényszerült, egy durva belépő eredményeként nem tudta folytatni tovább a játékot. A játékrész hajrájában próbálta nyomás alá helyezni vendéglátóját a Békéscsaba, de a lövések nem találtak célba.
Két óriási lehetőséggel kezdődött a második félidő: a hazaik részéről Szuhodovszki, a vendégekéről Szalai hibázott ziccerben. A folytatásban a küzdelem dominált, a kapuk csak elvétve kerültek tűz alá. forogtak veszélyben. A Kécske kezdeményezett többet, ezért is jött némileg váratlanul a csabai vezető gól, ami „kijárt” az egyik legveszélyesebb emberüknek. Előnye birtokában az Előre elsődlegesen a számára kedvező eredmény megtartására törekedett, jól „zónázta le” a védő harmadot, Pantovics révén egy-egy lövéssel is veszélyeztetett. A házigazdák cseréi a támadójáték aktiválását szorgalmazták, de ezen a napon nem volt meg bennük az a plusz, ami egyenlítést eredményezett volna.
Ö
sszességében a lila-fehérek nem túl magas színvonalú taktikai csatában, megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.

Jó: Varga Á., Kardos, Szuhodovszki, ill. Nagy S., Szalai, Farkas, Pantovics, Mészáros.
Schindler Szabolcs:A Ferencváros elleni mérkőzés után nagyon nehéz volt megfelelő fordulatszámon játszani. Ezért is alkalmaztunk célfutballt, ami sikeresnek bizonyult Tiszakécskén. Gratulálok a csapatnak!

Szikszai László

Címlapon: Szalai Dániel találata három pontot eredményezett Tiszakécskén. Fotó: Erdős Csaba