Megtört a jég, nyertek a lila-fehér lányok

Újabb kiesési rangadó várt szombaton a békéscsabai női kézilabdacsapatra, ezúttal hazai pályán igyekeztek megmutatni a lila-fehérek, hogy jobb sorsra érdemesek. Sikerült, egy remek hajrával legyőzték fővárosi ellenfelüket.

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–MTK Budapest 29–26 (14–12)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Horváth Péter, Marton Balázs.
Békéscsaba: GYÖRKÖS – Farkas K., Mihálffy 3 (2), Vukajlovics 1, KOVACSEVICS 7, Bottó 1, WALFISCH 7. Csere: Popovics (kapus), Zöldi-Tóth 3 , SZÖGI 6 (4), Gidai 1, Szarka, Giricz. Vezetőedző: Horváth Roland.
MTK: Terenyi – Slakta 1, KARNIK 8 (1), Tóth E. 2, Dakos 2, Termány 1, Szádvári 1. Csere: Blazsek, Hlogyik (kapusok), Kovács G., Barna, Kuti 2, Sallai 1, Mód, GORILSZKA 8 (6), Valovics. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir.
Kiállítások: 10 ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/6, ill. 7/7.
Az eredmény alakulása. 1. p.: 1–0; 3. p.: 1–3; 13. p.: 5–5; 20. p.: 7–8; 26. p.: 11–8; 37. p.: 18–16; 41. p.: 19–20; 51. p.: 26–21.

Bár a csabaiak dobták az első gólt Mihálffy Adrienn révén, mégis a harmadik percben a vendégek vezettek már 3–1-re. Horváth Roland sebtiben ki is kérte első idejét, de a folytatásban sem sokat változott a játék. Ez még úgy is igaz, ha átmenetileg x-re hozta az állás a pályaválasztó. Ugyanis egy rövid gólcsend után ismét a kék-fehéreknél volt a kétgólos előny. Az egykori és most visszatért irányító, Szögi Tímea immár hazai környezetben megdobta első gólját, amivel ismét egyenlő volt az állás. Ez lendületbe hozta a lilákat, akik a 20. percben Walfisch Mercédesz látványos góljával ismét átvették a vezetést. Persze ehhez kellett Györkös Rebeka jó teljesítmény is, aki több nagy lövést és ziccert hárított. A házigazdák háromgólos előnye birtokában a félidő végéig meg is tartotta két-háromgólos előnyét a viharsarki alakulat.
A szünet után is nagyon szorosan alakult a találkozó, a lilák egy-két góllal folyamatosan vezettek, de egy alkalommal a fővárosiak kerültek előnybe. Ez újabb fordulatot hozott, felgyorsultak a hazai támadások, és a békéscsabaiak hat gólt dobtak zsinórban, amire nem érkezett válasz. Megzavarodott az MTK, eladtak labdákat, rosszul céloztak, míg a túloldalon szebbnél szebb találatokkal tartották az előnyt a házigazdák. Györkös kapus az első félidei teljesítményére még rátett egy lapáttal, és a számtalan ziccer-hárítása sokat nyomott a latba. A finisben tovább élesedett a találkozó, az egyre jobban extázisba került békéscsabaiak tartották a jelentős előnyüket, és végül megérdemelten győztek. Ezzel megtört a jég, begyűjtötték első győzelmüket, ami lendületet adhat a továbbiakban.

Horváth Roland: – Nagyon jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel győztünk. Úgy vélem, Szögi Tímea visszatért a csapatba, és ismét van egy olyan irányító játékos, akinek van esze a kézilabdához. Szeretném, ha ez a csapat bent maradna az első osztályban.
Golovin Vlagyimir: – Azért kaptunk ki, mert a Békéscsaba ezen a napon jobban akarta a győzelmet.

Jávor Péter

Köszöntötték az egykori ezüstcsapatot

Egyöntetű a vélemény: mindenki kiegyezne azzal, ha ma is az a csapat szerepelne hétről hétre a honi első osztályú bajnokságban, amely a ’80-as években első ízben feljutott a kispályás bajnokságok történetében az NB I-ben, sőt, nem sokkal utána, 1982-ben az ezüstéremig vitték. A mai, MTK elleni derbi előtt őket köszöntötték. Mégpedig: Ajtonyné (Thaiszné( Bjelik Ilona, Kovácsné Bozó Éva (kapusok), Csulikné Bozó Éva, Hankóné Jakab Gabriella, Hegedüs Rozália, Juhász-Nagy Ida, Nagy Irén, Oláh Mária, Pillerné Barna Éva, (néhai) Rácz Gyöngyi, Sebenné Oláh Márta, Szakálné Kisuczky Ágnes, Tarné Rácz Éva, Tobakné Pasek Magdolna. Edző: Szabó Károly. Povázsai Géza (szakosztály elnök). Giczey Lajos (technikai vezető). Bárány Béla (intéző). Zsíros György (gyúró).