Megyei motorosok a kunmadarasi dragbike futamon

Autós-, motoros gyorsulási versenyt rendeztek június 27-én Kunmadarason. A futamok mindegyike országos bajnoki forduló is volt. Kelet-Közép Európa egyetlen kezelt pályáján természetesen a megyei motorosok is próbára tették magukat, illetve „verdáikat”.

A Közönség 750-954 kategóriában a szarvasi Dancsó Tibor (CBR 954 Honda) a harmadik edzésidőt érte el, a verseny elődöntőjében azonban alul maradt párjával szemben, és végül negyedik lett. A békésszentandrási Sinka Róbert és a szarvasi Tímár Nándor a Közönség 954 Plusz mezőnyében startolt. Suzuki GSXL 1000-esével Sinka Róbert a negyedik edzésidőt repesztette, később hajszállal maradt le a döntőbe jutásról. Tímár Nándor (Kawasaki ZX10R) ugyanitt a vigaszágon verekedte föl magát a dobogó harmadik fokára.
Támogatóinak köszönhetően a kéthengeres motorok számára kiírt ModiTwin futamban is megmérettette magát, illetve a 848 köbcentis Ducatiját. Az ezres motorok között remekül hidalta át a 150 köbcentis hátrányt, hiszen a harmadik legjobb időt érte el, a döntőbe jutásért a végső győztessel szemben maradt alul. Három forduló után az összetett pontverseny második helyén áll, noha egy futamon nem tudott rajtvonal mögé állni.

Hegyi Tibor (balról) arany-, Bánki Horváth Lajos ezüstérmet snyert
Hegyi Tibor (balról) arany-, Bánki Horváth Lajos ezüstérmet nyert

Az orosházi motorosok közül Bánki Horváth Lajos (Hayabusa GSX 1300) a 900+TOP kategóriában a döntőbe jutásért kapott a későbbi győztestől, Hegyi Tibor (Suzuki GSXR 600) viszont magabiztos motorozással nyerte meg a Közönség 600-as versenyszámot, ezzel Kiskunlacháza után ismét a dobogó legfelső fokára állhatott.

Címlapon: Sinka Róbert, Tímár Nándor és Dancsó Tibor (jobbról) megszokott vendége a kunmadarasi dragbike futamoknak