Megyei rangadók hazai diadalokkal

Kettős békési rangadót rendeztek hétvégén az NB II-es férfi kézilabda-bajnokságban, melyen a két békéscsabai, illetve a két vidéki gárda feszült egymásnak. Mindkét helyszínen hazai siker született, de míg a megyeszékhelyen hamar eldőlt a két pont sorsa, addig Mezőberényben csak a legvégén kaszírozták be azokat a házigazdák.

Békéscsabai DKSE–Békéscsabai BDSK 37–19 (18–4)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 300 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.
DKSE: SZTANCSIK – KÉRI 5, FELFÖLDI 6, BALOGH J. 7, Balázs 4, Kovács Á. 4, KARÁCS 3. Csere: Rákóczi (kapus), Almási 1, MASA, NAGY Á. G. 2, Szudár 2, MOLNÁR G. 3 (2), Szilágyi, Kocsor, Kiss S. Edző: Vólent János.
BDSK: Vlcskó B. – Papp L., Vörös 1, Tokaji 1, VLCSKÓ K. 7, Felczán 3 (1), F
ARKAS B. 4. Csere: Csörgő, Tóth P. (kapusok), Nemesi, Arbel, Skaliczki L., Kovács B. 1, Kucsera 1, Osgyán 1 (1). Edző: Labos Tibor.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.
Nagy várakozás előzte meg a két csabai együttes rangadójá
t, melyen elmaradt a várt nagy küzdelem. Villámrajtot vett a hazai gárda, gyors lerohanásokból már az elején tetemes előnyre tett szert, ami a folytatásra is rányomta a bélyegét, így a szünetig gyakorlatilag el is dőlt a legfőbb érdemi kérdés. Szünet után mindkét oldalon az addig több időt kispadon töltő játékosok is főszerephez jutottak, akik már kiegyenlítettebb meccset vívtak.

Köröstarcsa KSK–Kondorosi KK 32–30 (14–16)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 130 néző. Vezette: Járdi, Kazi.
Köröstarcsa: Kiss N. – MÉSZÁROS 4, Borbély 4, POLGÁR T. 6, NOVÁK 9, LŐRINCZI 7, Szatmári M. Csere: Roncsek (kapus), Schupkégel, Puskás 1 (1), Földi, Molnár B. 1, Bánfi. Edző: Molnár Zoltán.
Kondoros: Gyurcsán – Zubor 6, RAFFAI 7 (3), KEREKES 6, Kasnyik V. 2, KÓSA 7, Tóth G. Csere: Mezei (kapus), Krajcsovics 1, Sztrehovszki, Nagy J. 1, Kasnyik T., Zahorecz. Játékos-edző: Nagy József.
Kiállítások: 12, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.
A megyei kiesési rangadóra mindkét csapat jól felkészült, ennek megfelelően nagy lendülettel kezdték a játékot. A tarcsaiak számára alakult jobban a meccs eleje, és a 17. percben 7–4-re sikerült ellépniük. Ezután a Kondoros percei következtek, jó kaputeljesítményük segítségével ki is egyenlítettek (27. p.: 13–13). Ezzel a lendülettel a félidő végére a vezetést is átvették. Fordulás után védekezési formációt váltott a Köröstarcsa, és fáradtságos munkával, kiállításokkal fűszerezve, a 39. percre kiegyenlített (18–18). Ezt követően felváltva estek a gólok, majd 51. percben szerezte vissza a vezetést a hazai csapat (27–25). Ettől kezdve egy-egy hazai és vendég találat váltotta egymást, a találkozó végéig megmaradt a csapatok közötti minimális különbség. A Köröstarcsa fontos két ponthoz jutott, a végig izgalmas, szoros mérkőzésen.