Megyei sikerek a lacházi betoncsíkon

Autós és motoros gyorsulási verseny színhelye volt hétvégén a kiskunlacházi repülőtér 402 méteres betoncsíkja, amely MAMS országos bajnoki futam is volt egyben. Utóbbiak népes mezőnyében feltűnt két orosházi, valamint egy szarvasi dragbike-os is.

A 900+TOP kategóriában idén még veretlen Bánki Horváth Lajossal (Suzuki Hayabusa) ezúttal sem bírtak riválisai. Minden egyes futam során csak a hátát láthatták, végül azonban a dobogó felső fokán „elölről” is bemutatkozott. A családjához tartozó Hegyi Tibor a D600-as kategóriában tette próbára gépe, illetve saját felkészültségét. A legjobb négy között ellenfele nagyon elkapta a fonalat, emiatt nem tudta magát döntőbe húzatni, és végül a negyedik helyen zárt.
A szarvasi Tímár Nándor a módosított kéthengeres motorok (ModiTwin) között repesztett nagyot a május elejei kunmadarasi, idei első fellépéséhez mérten. Ezúttal végig koncentrált volt és az adrenalin telítettségét is jól kezelte a startoknál, így végül nem talált legyőzőre Ducatiján. Kawasaki ZX10R gépével ugyancsak rajthoz állt a 954 plusz kategóriában, de a számnak a döntőjét az eső miatt el kellett halasztani. A szervezők ennek hiányában az edzésidők alapján osztották ki a díjakat, ami Tímár Nándort a hatodik helyre rangsorolta.