Mindhárom meccsen egyetlen gól döntött

Az Európa-bajnok portugál válogatott 1–0-ra legyőzte a marokkói együttest, a címvédő spanyol csapat pedig Iránt múlta felül hasonló arányban, az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B csoportja második fordulójának szerdai mérkőzésein. Az észak-afrikai együttes 19 veretlen mérkőzéssel érkezett, második vereségével azonban az első búcsúzó lett, noha Iránnal és Portugáliával szemben is fölényben futballozott. Az A-jelű csoportban Szaúd-Arábia felett aratott 1–0-s sikerrel Uruguay, valamint a kedden Egyiptomot legyőző házigazda Oroszország is biztosította helyét a legjobb 16 között.

B csoport, 2. forduló:
Portugália–Marokkó 1–0 (1–0)
Moszkva, Luzsnyiki Stadion, 78 011 néző. Vezette: Mark Geiger (amerikai).
Gólszerző: Ronaldo (4.).
Sárga lap: A. Silva (92.), illetve Benatia (40.).

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a portugálok számára, ugyanis egy szögletet követően a marokkói védők éppen a rivális legjobbjáról feledkeztek meg teljesen, Ronaldo öt méterről nem is hibázott. Ezzel megdöntötte Puskás Ferenc Európa-rekordját, a Real Madrid támadója már 85 válogatottbeli gólnál jár. Ronaldo a spanyolok elleni első mérkőzésen háromszor is eredményes volt, akkor érte be az addigi csúcstartó, 84 gólos Puskást.
Ezt követően az Európa-bajnok átadta a területet az észak-afrikai csapatnak, amely veszélyes támadásokat vezetett, de csak kisebb helyzetekig jutott, gólig nem. Sőt, a szünet előtt Guedes megduplázhatta volna a portugálok előnyét, ám a marokkói kapus bravúros reflexmozdulattal hárított.
A második félidő egy csúnyán elrontott Ronaldo-lövéssel indult, ezt követően viszont ismét a marokkóiak irányítottak, Rui Patricio bravúros védései akadályozták meg az egyenlítő találatot. Az afrikai csapat nagy erőkkel rohamozott egészen a lefújásig, de hiába próbálkozott rendületlenül, nem sikerült betalálnia, így biztosan búcsúzik a csoportkör után, míg – ha nehezen is, de – Portugália megszerezte első győzelmét a vb-n.

Cristiano Ronaldo számára egy pillanatnyi marokkói kihagyás is elég volt a győztes gól megszerzéséhez. Fotó: Michael Steele/Getty Images)

Spanyolország–Irán 1–0 (0–0)
Kazany, Kazany Aréna, 42 718 néző. Vezette: Andrés Cunha (uruguayi).
Gólszerző: Costa (54.).
Sárga lap: Amiri (79.), Ebrahimi (92.).

A találkozó első félideje komoly spanyol mezőnyfölényt hozott – 73 százalékban birtokolta a labdát az európai csapat –, ám nagy helyzetet a nyolc éve aranyérmes ibériaiak sem tudtak kidolgozni a szünetig, míg az irániak erejüket a védekezésre fordították.
A fordulást követően rögtön nagy lehetőségek adódtak a nagyobb sebességre váltó spanyolok előtt, s bár az irániak is tudtak veszélyeztetni, egy szerencsés találattal megérdemelten szerzett vezetést a vb előtt kinevezett Fernando Hierro együttese. Az irániakat nem fogta meg a hátrány, lesgólig jutottak, ám a mezőnyben változatlanul irányító spanyol válogatott megtartotta előnyét, és begyűjtötte a három pontot.

Diego Costa ezúttal is jókor volt jó helyen

A csoport állása: 1-2. Portugália 4 pont (4–3) és Spanyolország 1 (4–3), 3. Irán 3 (1–1), 4. Marokkó 0 (0–2).

Uruguay–Szaúd-Arábia 1–0 (1–0)
Rosztov, 42 678 néző. Vezette: Clement Turpin (francia).
Gólszerző: Suárez (23.).

Juan Antonio Pizzi, a szaúdiak szövetségi kapitánya négy helyen változtatott a nyitómérkőzésen a házigazda oroszoktól ötgólos vereséget szenvedő együttesén, többek között a kapuban ezúttal Mohammed al-Ovajsz kapott bizalmat. Az al-Ahli hálóőre tett arról, hogy ne legyen teljesen eseménytelen az első félidő, ugyanis egy szögletnél olyan borzalmasan mozdult ki, hogy a századik válogatottságát ünneplő Luís Suáreznek könnyű dolga volt a befejezéssel.
A második játékrészre még tovább esett a színvonal, szinte valódi nagy helyzet nélkül hozták le a csapatok a második negyvenöt percet. A dél-amerikaiak sikere egy percig sem forgott veszélyben.

A csoport állása: 1. Oroszország 6 pont (8–1) – már továbbjutott, 2. Uruguay 6 (2–0) – már továbbjutott, 3. Egyiptom 0 (1–4) – kiesett, 4. Szaúd-Arábia 0 (0–6) – kiesett,