Mindkét megyei kajakos Európa-bajnoki címet szerzett

A magyar egységek nagyszerű teljesítményt nyújtva öt arany- és egy bronzérmet gyűjtöttek szombaton, a plovdivi kajak-kenu Európa-bajnokság első döntős napján, amelynek délelőttjén hét 1000 méteres és három 500 méteres finálét rendeztek.

Bodonyi Dóra

A magyarok közül elsőként a békésszentandrási kajakos, Bodonyi Dóra szállt vízre a kissé borult, ellenszeles időben, s ő máris megörvendeztette a maroknyi magyar szurkolósereget. A 23 éves szolnoki versenyző féltávnál még második volt az orosz Vera Szobjetova mögött, de 600 méternél már az élre állt, s bár lengyel és brit riválisa vele tartott, a hajrában még tudott egyet indítani, s ennek köszönhetően több mint egy hajóhossz előnnyel, elsőként ért a célba.
Női K-2 1000 méteren az utolsó pillanatban változás történt, Bodonyi helyett ugyanis Hagymási Réka került Farkasdi Ramóna elé a hajóba, de a módosítás nem zavarta meg a magyarokat. Ugyan sokáig fej fej mellett haladtak a lengyelekkel, de féltáv után elléptek, s előnyüket folyamatosan növelve magabiztosan nyerték meg az öt egységet számláló döntőt.
A másik megyei résztvevő, a gyomaendrődi Tótka Sándor sem adta alább Bodonyi Dóránál. Az újpesti színekben versenyző kajakos a négyesek fél kilométeres döntőjében nyert aranyérmet a Nádas Bencével, Molnár Péterrel és Mozgi Milánnal alkotott férfi négyes tagjaként. Az egység megvédte a címét – tavaly, Moszkvában Mozgi helyén még Somorácz Tamás ült. A magyar kvartett erőtől duzzadva lapátolt a győzelem felé, s megérdemelten kaparintotta meg ismét az aranyat.
A többi finálét vasárnap rendezik, a bulgáriai Eb-n 36 ország kajakosai és kenusai versenyeznek. Bodonyi Dóra a délutáni 5000 méteres fináléban (14.22 óra) is érdekelt, ahol szintén jók a kilátásai az éremszerzésre.

(MTI)

Címlapon: Nádas Bence, Tótka Sándor, Molnár Péter és Mozgi Milán (b-j) mutatja aranyérmét a férfi kajak négyesek 500 méteres döntőjének eredményhirdetésén. MTI Fotó: Kovács Tamás