Minimális vereség, hátrányban a Békés

Rájár a rúd a rájátszásban a békési kosarasokra. Azok után, hogy a Bonyhád ellen két vesztes meccset követően kerültek a középház alsó ágára, most a Pápával szemben maradtak alul, egy mindvégig nyílt meccs végjátékában. A visszavágó sem ígér könnyű csatát, mert ez a párharc immár a magasabb osztályban maradásért zajlik. Az átszervezés miatt ősztől a mostani mezőny első fele folytathatja a második vonalban, a 13. helyezettől kezdve pedig az NB I B II-re keresztelt harmadosztályba nyernek besorolást a csapatok.

Calle Pubfood Békés–Motax-Pápa KC 70-71 (21-20, 16-18, 12-17, 21-16)
NB I B-s férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a 13–16. helyért, 2. mérkőzés. Békés, 250 néző. Vezette: Kovács, Gelencsér, Lövész.
Békés: Koma (22), Krisztics (3/3), Gruda (9), Molnár (4), Kertész (14/3). Csere: Nagy B. (2), Nagy Cs. (6/6), Kovács B. (8/6), Csorba, Bánszki, Demkó, Zsíros (2). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. A Pápa legjobb pontdobói: Horváth A. (17/12), Keresztes (10).

Az első negyedben fej-fej mellett haladt a két csapat. A békésiek a végére minimális előnyt szereztek. A folytatásban második technikai hibája után kiállították a játékvezetők Kálmán Lászlót, az ellenfél sokszoros válogatott játékosát. A hazaiak hirtelen 9 pontra növelték az előnyüket, megzavarodni látszott az ellenfél. Mindez azonban csak átmenetinek bizonyult, mert magára talált a Pápa, felzárkózott, majd átvette a vezetést.
A második félidőben negyedik faultja miatt a kispadra kényszerült a Pápa első számú centere, Keresztes is. Nem javult a Békés dobásbiztonsága, s a vendégek előnye 10 pontra hízott. Az utolsó negyedben Kovács Barnabás eredményességének köszönhetően 7 másodperccel a vége előtt átvette a vezetést a hazai csapat. Időkérés után, fordított a Pápa, és négy másodperccel a vége előtt nem ment be a békésiek kísérlete, így maradt az egy pontos vendégsiker.
A mérkőzésen döntőnek bizonyult, hogy a pápai csapat 50 százalékkal dobta a hármasokat. A hazaiak 14 büntetőt dobhattak az első félidőben, ebben a szakaszban 14 faultot fújtak a játékvezetők a pápai csapat ellen. A második játékrészben összesen 5 személyi hibát követtek el a játékvezetők szerint, ekkor a békésiek már nem dobhattak büntetőt.
Balog Vilmos: – Nagyon nehéz lesz Pápán szépíteni, de mindent megteszünk, hogy a harmadik mérkőzésen, Békésen szerezhessük meg a második győzelmet.

Címlapon: A békésiek számára komoly tétje lesz a pápai második mérkőzésnek. Fotó: Pusztai Gábor Máté