Mire lesz elegendő az egyke pont?

Egyetlen ponttal gyarapította tárházát a Termál FC csapata az NB III-as labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában megvívott hazai mérkőzésen, ami alig több a semminél, tekintettel arra, hogy az ellenfél az egyik közvetlen rivális volt. A gyulaiak csak a második félidőben tudtak olyan játékkal kirukkolni, ami eredményre vezethette volna őket, amennyiben a kapu előtt pontosabbak.

Várfürdő-Gyulai Termál FC–Mórahalom VSE 1–1 (0–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Gyula, 150 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (Bornemissza Norbert, Mohos Mátyás Tamás).
Gyula: Harman – Bogdán, Szabó Cs., Szántó, Pilán – Sipos, Lipták, Erdős (Burai, 80.) – Styecz (Zámbori, 73.), Balogh M., Gábor-Lukács (Okos, 67.). Edző: Oláh Ferenc.
Mórahalom: Halász – Bokányi, Szücs, Lászik (Zsoldos, 42.), Pócs T. – Magyar – Podonyi (Juhász, 74.), Fodor, Várda, Busa (Szalma, 61.) – Crkvenjakov. Edzők: Vojnics-Zelics Szása, Magyar György.
Gólszerző: Balogh M. (81.), ill. Szalma (76.). Kiállítva: Lipták (66.).

Az első félidőben két óvatos csapat biztonságra helyezett játékát láthatta a publikum. Valamivel a vendégek birtokolták többet a labdát, de a kapu előtt egyik fél sem tudott helyzetet kialakítani a 40. percig, amikor is Balogh Milán egyéni akciója végén 18 méterről a kapufát találta telibe.
A második félidőben egyértelműen átvette az irányítást a gyulai csapat. Helyzeteiből azonban nem tudott kapuba találni, a vendégek kontrákból veszélyeztettek. A 66. percben Lipták faragta az emberét a pálya közepén, a játékvezető megunta és túlzott szigorral sárga lappal jutalmazta, ami ezen a mérkőzésen már a második volt számára, ezért idő előtt indulhatott az öltözőbe. A Mórhalom gyorsan kihasználta az emberelőnyét. Sipos hagyott ki hatalmas ziccert, ebből indult a kontra, melynek végén a csereember, Szalma talált 16 méterről a kapuba, Harman csak beleérni tudott a lövésbe, 0–1. Ez követően minden mindegy alapon kezdett kitámadni a hazai gárda. A 81. percben Zámbori mélységi passzával Balogh lépett ki és a 16 méterről higgadtan gurított laposan a kapuba, 1–1.
Az eseménytelen első félidőt egy pörgősebb, izgalmas második követte, melynek alapján a gyulaiak közelebb álltak a győzelemhez.
Jók: Harman, Szabó Cs., Bogdán, Balogh M., Sipos, ill. Halász, Magyar, Szücs.
Oláh Ferenc: – Az első félidő küzdelmes, gyakorlatilag helyzet nélküli játékot hozott, a talaj sem igazán engedte a kombinatív játékot. Fordulás után hatalmas erőket mozgósítottunk, amikor emberhátrányba kerültünk, akkor is uraltuk a játékot, de a kapott gólt követően nagyon meleg volt a helyzet. Szeretnék a csapatnak gratulálni, hogy emberhátrányban sem adta fel, megérdemeltük a pontot, sőt a végén akár a győztes találatot is megszerezhettük volna.

Vincze Gyula

Címlapon: Balogh Milán kései találata már csak egyetlen pont megtartását eredményezte a gyulaiak számára. Fotó: Nagy Marcell