Nagy előny az emberelőny

Ha a Jóban, rosszban tévé sorozathoz hasonlóan történik minden, akkor nem szakad meg a békéscsabai szempontból jó sorozat – fogalmazott egy szurkoló vasárnap délután a Békéscsaba–Siófok labdarúgó-mérkőzés előtt. Mégpedig azért, mert az elmúlt időszakban a csabaiak hét győzelmet és öt döntetlent jegyeztek az egyetlen vereség mellett a Balaton-partiakkal szemben. Nos, ezen a napon sem tört meg a jég, a lila-fehérek két vereség után behúztak egy győzelmet.

Békéscsaba 1912 Előre–BFC Siófok 3–1 (2–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, Kórház utcai stadion, 748 néző. Vezette: Oláh Gábor (Becséri Gergely, Szilágyi Norbert).
Békéscsaba: Ribánszki – Szélpál N. (Király P., 71.), Kiss L., Mészáros M. – Nagy S., Nagy I., Viczián, Szatmári I. – Birtalan B. (Urbin, 36.), Gránicz (Gyurján, 59.), Zahorán. Vezetőedző: Boér Gábor.
Siófok: Balajcza – Szilágyi, Opavszky, Lorentz, Hidvégi – Nagy D. (Szabó B, 85.), Gál M., – Farkas N., Bévárdi (Tajti, 9.), Erőss (Senic, 46.) – Petneházi. Vezetőedző: Disztl László.
Sárga lap: Zahorán a 17., Gál M. a 47., Szatmári I., az 50., Farkas N. a 64., Szélpál a 65., Senic a 69. percben.

Nem sokan foglaltak helyet a lelátón. A mérkőzés előtt érkezett zápor, és talán egy kissé az elmúlt hetek gyenge teljesítménye is belejátszott abba, hogy különösen foghíjas volt a tribün.
Az 5. percben a kitörő Birtalan Botondot Balajcza Szabolcs a 16-os vonala előtt 10 centivel, utolsó emberként páros lábban felrúgta, amiért a játékvezető a vendégek kapusát kiállította. Négy percig tartott, amíg Bévárdi Zsombor helyére a siófokiak második kapusa, Tajti Norbert bejutott a pályára, ám néhány másodperccel később Nagy István már fel is avatta, a 16-osról, szabadrúgásból a jobb alsó sarokba csavarta a labdát, 1–0.
A 28. percben Birtalan Botond keresztbe vezette a labdát, majd 17 méterről, a kapuval szemben lövésre szánta el magát, a jó ütemű lövés a bal kapufáról perdült a hálóba, 2–0.
A 64. percben Farkas Norbert a csabai térfél közepéről indulva, három hazai védőt kicselezett, végül a 16-osról kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–1.
A 81. percben Gyurján jobb oldali előreívelését Urbin Péter az ötösön magasra felugorva a kapu jobb oldalába bólintotta, 3–1.

Hamar át kellett szerkesztenie csapatát Disztl László edzőnek, Balajcza kapus csúnya belemenése jogos kiállítással párosult, ami után fel kellett borítania a hadrendet is. Ki is használta a Békéscsaba a korán jött emberelőnyt, először egy pazar szabadrúgás góllal büntette a siófoki kapus rossz megmozdulását, majd Birtalan Botond egy látványos és szép góllal növelte a lila-fehérek előnyét. Más kérdés, hogy nem sokkal utána a gólszerzőt sérülés miatt kénytelen volt lecserélni Boér Gábor edző. A Balaton-partiak ugyan emberhátrányban játszottak a mérkőzés 95 százalékában, azért a védekezés mellett olykor sikerült becserkészni a vendéglátók kapuját, sőt, még komoly feladat elé is állították Ribánszki kapust. Ám jelentős mezőnyfölényben játszottak a viharsarkiak, így nem volt véletlen, hogy kétgólos előnyre tettek szert már az első játékrészben.
A fordulás után hasonló mederben folyt a csata, jelentős hazai mezőnyfölény, néhány veszélyes helyzettel, míg a siófokiak hősiesen védekeztek és kontrákkal operáltak. A félidő közepén egy látványos cselsorozat után szépített a Balaton-parti alakulat, amitől rögtön nyíltabbá vált a találkozó, még ha emberhátrányban is küzdöttek a vendégek. A gól után újra szorítottak a lila-fehérek, aminek meg is lett az eredménye, egy szép fejes-góllal nőt a pályaválasztó előnye.
Összességében, ha nem is túl magas színvonalú mérkőzésen, de magabiztos győzelmet aratott a Békéscsaba a korán megfogyatkozott siófokiak ellen. Ezzel tart a jó csabai sikersorozat a Balaton-partiak ellen.

: Mészáros, Szatmári, Birtalan, ill. Farkas N., Gál M.

Boér Gábor: – A korán jött kiállítás elméletben nagy előnyt jelenthetett volna, de tíz ember ellen sem könnyű játszani. Hamarabb le kellett volna zárnunk a mérkőzést, de a második félidőben egy kicsit magunkat altattuk el.
Disztl László: – Arra készültünk, hogy szoros mérkőzést játszunk Békéscsabán, de ezt felborította a korán jött piros lap. Az első játékrészben a Békéscsaba fölényben volt, a fordulás után már mi is jól és bátran játszottunk, de az első félidő előnye már soknak bizonyult.

Jávor Péter

Címlapképünkön, amikor a vendégek első számú kapusa, Balajcza Szabolcs megkapta a piros lapot