Nagyot hajráztak a 16 évesek

Felemásan teljesítették Kaposvárott a hétvégi bajnoki penzumot a Békéscsaba Labdarúgó Akadémia II. osztályú korosztályos csapatai. A 17 évesek egy pontrúgást követő koncentrációs hiba miatt kerültek hátrányba, amit már nem is tudtak egalizálni, az U16-os gárda viszont látványos második félidei játékkal jutott három ponthoz, feledtetve az első 45 perc hiányosságait.

Kaposvári Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia U17–Békéscsaba Labdarúgó Akadémia U17 1–0 (1–0)
Mezőnyjáték jellemezte az első félidőt, több hazai labdabirtoklással. Egy szabadrúgásból szereztek vezetést a hazaiak azzal, hogy a kapufáról visszapattanó labdára gyorsabban reagáltak. A második játékrészben fokozatosan vettük át az irányítást, három-négy labdánk is volt az egyenlítéshez, de a kapu előtt rossz döntéseket hoztak a srácok… Összességében elmondható, hogy mindent megtettek a fiúk, kicsi plusz hiányzott a pontszerzéshez foglalta össze a találkozó hozadékát Láza János edző.

Gólszerző: Styecz, Gigacz, Szabó, Varga, Körömi.
Az elmúlt hetekkel ellentétben, nem kezdtük jól a mérkőzést. Rossz felfogásban, pontatlanul, sok hibával játszottunk, ennek hatására a szünetig jelentős hátrányba kerültünk. A második játékrészben már a képességeknek megfelelően teljesített a csapat. Nagy nyomás alatt tartottuk az ellenfelet, szép gólokat szerezve, megérdemelten fordítottunk. Csütörtökön már két jó félidőhöz lesz szükségünk a győzelemhez – értékelte a meccs tapasztalatai Brlázs Gábor edző.

Címlapon: Az U17-es együttes előtt adva volt a lehetőség a pontszerzésre, de ezúttal nem tudott élni a helyzeteivel