Nagyot hajráztak a csorvásiak

Két megyei derbi is szerepelt az NB II-es női kézilabda-bajnokság hétvégi 16. fordulója műsorán. Szarvason a bajnoki címe megvédésére készülő hazaiaknak nem okozott gondot az Újkígyós, Gyulán viszont a csorvásiak 6 gólos hátrányt dolgoztak le feljavuló második félidei teljesítménnyel. Hazai pályán biztosan nyert a Szeghalom, szűkebben a csabai fiatalok, míg a Gyomaendrőd időn túli hetessel maradt alul Lajosmizsén, így tavasszal továbbra is pont nélkül áll.

Gyulasport–Csorvási SK 24–25 (15–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Gyula, 120 néző. Vezette: Serfőző K., Serfőző Zs.
Gyula: Borsós – Nagy N., Csapó 3, BUZÁSI 6, Asztalos, Markos 2, LUKOVICZKI 7 (1). Csere: Nagy B.(kapus), Balázs, Rácz, Kocsis 3, Nagy I., Komlósi, Szabó L., Csiffáry 3 (1), Boruzs. Edző: Barna Károly.
Csorvás: Mike – SAJBEN 4, MADAR 6, MITYKÓ, VALACZKAI 3, BIRÓ 9 (3), NAGY A. 2. Csere: GAJDÁCS N. (kapus), BARÁTH ZS., GAJDÁCS L. 1, Ivanics-Gyemó, Ivanics D., Lévai V., Baráth B., Samu, Petrovszki. Edző: Baráth Lajos.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3.
A két megyei csapat igazi presztízs harcot vívott egymással. Az első félidő elején Mike Mária a csorvásiak kapuvédője súlyosnak tűnő sérülést szenvedett és nem tudta folytatni a játékot. A hazaiak a 2. félidő elején már 16–10-re is vezettek. Az 54. percben egyenlített a Csorvás és ha nehezen is de elvitte a két pontot.

Szarvasi NKK–Újkígyós FISE 46–28 (24–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szarvas, 80 néző. Vezette: Juhász, Szabó I.
Szarvas: Juhos – Kovács B. 6, Balogh V. 7, Szabó T. 7, Raffai-Such 9 (2), Hajdu 7, Ábrahám 1. Csere: Kasik, Pillár (kapusok), Semjéni 4, Gábor 2, Mester, Nyerges, Olasz 2 (2), Trnyik 1, Tasgyik. Edző: Száva Flórián.
Újkígyós: Markó – Lipták 3, Márton B. 3 (3), Leszkó 1, Bakonyi 4, MÁRTON R. 8, Rákóczi 1. Csere: Almási 1, Csomor 2, BODOR 5, Horváth. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3.
A hazaiak hamarjában elléptek ellenfelüktől, de védekezés híján később nagy adok kapok alakult ki. A szarvasiak a félidő második felében minden kígyósi gólra kettővel válaszoltak, így már a szünetre jelentős lett a különbség. A folytatásban 8 perce alatt 10 gólos szériát produkált a házigazda, amire csak egyetlen válasz érkezett (34–16). Száva edző folyamatosan cserélte be a fiatalokat, akik tartani tudták ezt a különbséget. A 74 gólos meccs arról is tanúskodik, hogy egyik fél sem a védekezésre helyezte a fő hangsúlyt.

Lajosmizsei UKC–Gyomaendrődi NKSE-Liget Fürdő 25–24 (12–16)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Lajosmizse, 70 néző. Vezette: Kovács G., Papp B.
Gyomaendrőd: BOTOS – Farkasinszki 1, Gyuricza 1, Mag 6 (2), Baráth 1, Szűcs 4, Nagy B. 8. Csere: Fekécs 1, Németh L., Bácsi, Kruchió 2. A Lajosmizse legjobb dobói: Torgyik 9, Mertlik 8.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 10/5, ill. 3/2.
A 11. percben 8–4-re még a Gyomaendrőd vezetett, ám végül küzdelmes mérkőzésen, időn túli hetessel győzött a Lajosmizse. A Körös-partiak továbbra is pont nélkül állnak tavasszal.

Szeghalmi NKC–Szolnoki KCSE 36–27 (19–15)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Szeghalom, 120 néző. Vezette: Lengyel Vivien, Sebestyén Fanni.
Szeghalom: Varga T. – Sáfián 6, Forrás V. 7, Domokos K. 8 (1), Tömösközi, Szabó V., Székely 1. Csere: Balogh P. (kapus), Petri 3, Gyűrű V. 7, Gyűrű P. 1, Nagy Á. 1, Szántó 2, Fábián, Hajdú. Edző: Varga Emese. A Szolnok legjobb góldobója: Óvári 9. .
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5.
Az első félidő feléig szoros volt a mérkőzés viszont a keményebb védekezésnek köszönhetően gyors gólokkal ellépett a Szeghalom és a szünet után növelte a különbséget.

Békéscsabai Előre NKSE U21–Makói KC 21–19 (12–10)
NB II-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 50 néző. Vezette: Gulybán, Örsi.
Békéscsaba: Horvát – Benkő 1, Laurinyecz, Predescu 3 (2), DOMBI 7, Láza, Vér. Csere: Jani (kapus), Milyó 2, Pap J., Török 2, Szöllősi 1 (1), Tokai, Hős 5 (1), Vozár, Medve. Edző: Szabó Károly. A Makó legjobb góldobói: Draxler D. 5, Draxler R. 4 (2), Debreczeni 3.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2.
Végig fej-fej mellett haladt a két csapat, a kevesebbet hibázó csabaiak tudták megkaparintani a két pontot.