Nagyot játszottak az orosházi lányok

Zsinórban hetedik mérkőzését nyerte és kilencediket zárta veretlenül vasárnap este az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata. Pedig az ellenfél a Keleti-csoport egyik aranyvárományosa, a Bakó Botond által irányított Szeged KKSE gárdája volt. A hazaiak azonban bravúros teljesítménnyel lepték meg a Tisza-parti ellenfelüket, újabb sikerükkel pedig már csak egyetlen pont választja el őket a dobogós helytől.

OXXO Energy Orosházi NKC–Szeged KKSE 18–16 (9–6)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Orosháza, 400 néző. Vezette: Haraszti Kinga, Nachtmann Brigitta.
Orosháza: MAKAI 1 – Molnár I., ARSENIJEVIC 6 (5), Dancsó, TOBAK, TAKÁCS F. 3, ANTAL 7. Csere: SZÉKESI, Csajbók 1, Butt, Mihálffy, Zvolenszky. Edző: Papp László. A Szeged legjobb góldobói: Aron 3, Lovistyék 3.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2.

Szép számú szegedi szurkoló is ellátogatott a vasárnap esti rangadóra. Jól kezdtek az orosháziak, a 6. percben 3–0-ra vezettek. Keményen védekezett a hazai csapat, Makai több bravúrt is bemutatott, a 16. percben pedig egymás után kivédte, a volt válogatott Szepesi két hétméteresét is. A 24. percben 8–2-re vezetett az ONKC, a félidő végéig háromra csökkentette hátrányát a Szeged.
Fordulás után feljöttek a vendégek, és a 41. percben 10–10-re egyenlítettek, sőt a 46. percben a vezetést is átvették (11–12). Izgalmasan alakult a végjáték, az 54. percben 13–13 után Makai bravúrjait követően Antal vezérletével, 17–14-re ellépett az ONKC, és bravúros győzelmet aratott.
A látottak alapján a nagy elszántsággal küzdő, több kiemelkedő teljesítményt nyújtó orosháziak sikere megérdemelt, a több volt NB I-es kézilabdázót felvonultató, a korábbi orosházi és békéscsabai edző, Bakó Botond által irányított Tisza-partiak ellen.
Papp László: – A parádés első félidő megadta az alaphangot. Bár a második félidőben volt egy hullámvölgyünk, de a szívünk és az eszünk is a helyén volt.