Nagyot léptek az orosházi sakkozók

A negyedik fordulóra kisorsolt mérkőzéseket vívták a sakkozók az NB II-es csapatbajnokság Tóth László-csoportjában. A három megyei alakulat közül az orosháziak fölényes győzelmet arattak a szomszédvárban, ezzel felzárkóztak a középmezőnyhöz. Szoros csatában arattak minimális különbségű sikert a békésiek, akik a harmadik helyre léptek előre, a rendkívül tartalékos gyulaiak ellenben nem kerülhették el Szegeden a súlyos vereséget.

Szentesi SSEOrosházi SE 3,5:8,5
NB II-es csapatbajnoki sakkmérkőzés, Szentes. Orosházi győztesek:
Győri Szabolcs (1.), Zalai Mihály (4.), Tamási Zoltán (6.), Bogdány Gábor (8.), Biró István (10.), Horváth Antal (11.). Döntetlenek: Kakuk Sándor (2.), ifj. Horváth Antal (3.), Bánki Horváth István (5.), Mónus Zoltán (9.), Bácsi Kristóf (12.).
Békési TE–Makói SVSE II. 6,5:5,5
NB II-es csapatbajnoki sakkmérkőzés, Békés. Békési győztesek:
Szász János (2.), Petró József (5.), Balog Imre (7.), Brhlik György (10.), Sándor Péter (11.). Döntetlenek: ifj. Samu Gábor (1.), Oláh Gábor Mihály (3.), id. Samu Gábor (8.).
Maróczy SE II.Gyulai SE 8,5:3,5
NB II-es csapatbajnoki sakkmérkőzés, Szeged. Gyulai győztes: Emődi Gyula (1.). Döntetlenek: Magold Victor (
3.), Bányai István (5.), Campeanu Alin-Vivien (6.), Solymosi Ferenc (7.), Csomós János (10.).
További eredmények: TÁKISZ SEÚjszászi VVSE 3:9, Tóth László SE II.Karcagi SE 8,5:3,5, Mertium SzegedFélegyháza-Csongrád HTK 6,5:5,5.
A bajnokság állása: 1-2. Maróczy SE II., Újszászi VVSE 31-31, 3. Békési TE 26,5, 4. Makói SVSE II. 26, 5. Tóth László SE II. 25,5, 6. Orosházi SE 24,5, 7. Meritum Szeged 24, 8. TÁKISZ SE 21,5, 910. Gyulai SE, Szentesi SSE 20,5-20,5, 11-12. Félegyháza-Csongrád HTK, Karcagi SE 19-19.

Címlapon: Győri Szabolcs teljes ponttal járult az orosháziak fölényes szentesi sikeréhez. Fotó: Rácz István