Nagyszentmiklóson alaposan elbántak a lilákkal

Második mérkőzését is elveszítette az EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE női csapata a nagyszentmiklósi kézilabda fennállásának 60. évfordulója alkalmából megrendezett négycsapatos nemzetközi tornán. A két nap alatt megrendezett eseményen a román SCM Craiova és a HC Zalău, illetve a Békéscsaba és a Siófok csatázott.

SCM Craiova (román)–EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 28–15 (13–8)
Nemzetközi felkészülési női kézilabda-mérkőzés. Nagyszentmiklós, 400 néző.
Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 4, Gidai 1, Vukajlovics 1, Pintér, Walfisch 3, Szarka 1. Csere: Popovics, Horvát D. (kapusok), Bottó 3, Zöldi-Tóth, Mihálffy 1, Farkas K. 1, Vér. Edző: Skaliczki László.
A lila-fehérek pénteken a Zilahtól kaptak ki 32–27-re, míg szombaton az SCM Craiovától egy alapos verést kaptak.
A mérkőzés elején még nem úgy tűnt, hogy súlyos csabai vereség lesz a vége, Walfischék 8–6-ra is vezettek, ám a román bajnokság negyedik helyezettje egy 7–0-ás szériával számára megnyugtató előnyre tett szert. Szünet után még négy gólra felzárkózott az Előre, de a románok ismét beletapostak a gázba és 19–10 után már eldőlt a mérkőzés.
A Békéscsaba jövő pénteken ismét Romániában vendégszerepel, a hagyományos zilahi tornára a hazaiak mellett a Valcea és a Kisvárda kapott meghívót.

Címlapképünkön a csabaiak edzője Skaliczki László, aki alighanem eltöpreng a Craiova elleni derbi láttán