Négy mérkőzésen, négy pont termett

Csak férfi fronton rendeztek teljes fordulót az NB II-es kézilabda-bajnokság Dél-keleti csoportjában. A viharsarki érdekeltek ötven százalékos mérleggel tudták le a 17. fordulóra kiírt penzumot: a Belvárosi DSK és a Kondoros hazai környezetben aratott stabil győzelmet. Ugyanez nem sikerült a Félegyházával szemben a fegyelmezett játékkal kirukkoló tarcsaiaknak, míg a DKSE Mezőtúron veszített rangadót, ezzel leszorult a dobogóról.

Mezőtúri AFC–Békéscsabai DKSE 28–23 (14–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőtúr, 150 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.
Békéscsaba: SZTANCSIK – Kéri, Felföldi 6 (4), Balogh J. 3, BALÁZS 4, Kepenyes, Karács 2. Csere: Kecskeméti (kapus), Kovács B., Kocsor, Masa 1, ALMÁSI 4, Molnár, Nagy Á. G. 3, Baji. Edző: Vólent János. A Mezőtúr legjobb góldobói: Papp 6, Kovács I. 5, Fekete 3.
Kiállítások: 8 perc + Varga kizárva, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.
Sok sérülttel várta a csabai együttes a csoport rangadóját, ennek ellenére mozgósítva minden energiát, az első 20 percen végig nála volt az előny. Molnár vállsérülése jelentette a forduló pontot, ami megtörte a vendégeket. A második félidőben mentálisan nem voltak topon a csabaiak, rengeteg százszázalékos ziccert elhibázva naggyá tették a mezőtúri kapuvédőt. A körülmények ismeretében, az eredménytől függetlenül is dicséretesen helytállt a DKSE.

Köröstarcsa KSK–Kiskunfélegyházi HTK 20–22 (10–13)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Mezőberény, 140 néző. Vezette: Tóth G., Tóth I.
Köröstarcsa: KISS N. – M
észáros 2, Molnár K. 3, POLGÁR T. 5 (1), NOVÁK 6, Lőrinczi 2, Szatmári M. 2. Csere: Földesi (kapus), Puskás, Schupkégel, Molnár B., Bánfi. Edző: Molnár Zoltán. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Miksi 3, Béleczki 3, Ignácz 3, Tóth Á. 3.
Kiállítások:
4 perc + Bánfi kizárva, ill. 8 perc + Nagy L. kizárva. Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.
A
múlt heti fájó békéscsabai vereségen nehezen tudtak átlépni a tarcsaiak, rossz hangulatban fogadták a dobogós helyen álló félegyháziakat. A masszívan védekező házigazdákat nehezen tudta megtörni a kiváló játékosakat felvonultató vendégcsapat (20. p.: 7–8). A hazaiak már az első félidőben is számtalan kapufát lőttek, illetve ziccert hagytak ki, ezért a látogatók 3 gólos előnnyel tértek pihenőre, amivel láthatóan nem voltak elégedettek. A szünetben Molnár Zoltán igyekezett felrázni a tarcsaiakat, ennek következtében feljavult a játékuk, és kétszer is sikerült közel kerülniük az ellenfélhez (41. p: 14–15; 52. p.: 18–18). Az végjáték ismét a félegyháziaké volt, az 59. percben mégis egyenlíthetett volna a hazai együttes. Az újból kimaradó helyez után a látogatók bebiztosították a szerény, de biztos győzelmüket. Jobb helyzetkihasználással meglepetést okozhatott volna a lelkes tarcsai gárda.

Békéscsabai BDSK–Karcagi SE 38–25 (16–15)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Fehér Viktória, Répás Georgina.
Békéscsaba: VLCSKÓ B. – DR. SÁRI
8 (4), Márton, Vörös Á. 5, Vlcskó K. 3, MORVA 8, Farkas B. 4. Csere: Csörgő, Tóth P. (kapusok), Papp L. 2 (1), PETROVSZKI G. 4, Tokaji 1, Kucsera, Kovács B., Nemesi, FELCZÁN 3. Edző: Labos Tibor. A Karcag legjobb góldobói: Jobbágy 7, Csordás 5.
10, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1.
Kapkodó játékot hozott az első félidő, a hazaiak a sok gól ellenére rengeteg kapufát is lőttek. A kipattanó labdák azonban rendre a karcagiak birtokába kerültek, akik pontos lerohanásokkal szorossá tudták tenni a mérkőzést. A szünetben rendezték soraikat a házigazdák. Keményebb lett a védőfaluk, támadásaik pontosabbá váltak, ennek hatására több könnyű gólt is szereztek. Előnyüket fokozatosan növelve, magabiztosan verték a sereghajtót, hozva ezzel a kötelezőt.

Kondorosi KK–Túrkevei VSE 39–26 (17–12)
NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Kondoros, 150 néző. Vezette: Juhász, Szilágyi.
Kondoros: PANKOTAI – Csonki 2, RAFFAI 4, KEREKES 12 (1), Simon 5, KÓSA 3, RAVASZ 4. Csere: Gyurcsán (kapus), Nagy 1, Tóth
G. 2, ZUBOR 4, Istenes, Kasnyik V., Kasnyik T. 2. Játékos-edző: Nagy József. A Túrkeve legjobb góldobói: Keresztes 9, Farkas 5.
6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 3/3.
A jól védekező Kondoros ellen nehezen szereztek gólokat a vendégek, így a vártnál könnyebben teljesítette a kötelező feladatát a KKK.
A hazai csapat 4–0-s rohammal kezdett, ezt egy időkérés után tudták korrigálni a túrkeveiek, a félidő közepén még a vezetést is átvették. Gyorsan rendezték azonban soraikat a házigazdák, akik a szünetig mindössze két gólt kapva folyamatosan növelték az előnyüket. Szünet után a látogatók néhány gyors letámadással jelezték, hogy megpróbálnak partiban maradni, de a hazaiak már nem engedték azt, és jó játékkal szolgálva ki lelkes közönségüket, magabiztos győzelmet arattak.