Négy ponton belül az élmezőny tagjai

Komplett fordulót rendeztek szombaton a megye I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. A programot rangadó is színesítette. A 3. helyen tanyázó Körösladány nagy csatában legyőzte az éllovas Méhkeréket, ezzel újra kiélezetté tette az aranyéremért folyó csatát. A határ mentiek előnye 2 pontra olvadt a nem hibázó Előre tartalékcsapatával, és 4-re a mostani legyőzőjével szemben.

A lila-fehérek esélyesként fogadhatták az egyre jobb formát öltő sárréti együttest, ennek ellenére az első félidei produktumok alapján a kívülállók aligha tudták volna eldönteni, melyik fél harcol a bajnoki címért és melyik a kiesés elkerüléséért. A második játékrész elején azonban egy kihagyás elég volt a házigazdáknak a vezetés megszerzéséhez. A folytatásban is valamivel többet kezdeményeztek, és egy büntetőből tovább növelték az előnyüket, azonban a sárrétiek hamarosan szépítettek, újból nyílttá téve a meccset. Küzdöttek is becsülettel a látogatók, de a finishez közeledve Seres találata bebiztosította a hazaiak sikerét.
Békéscsaba 1912 Előre II.–Vésztői SE 3–1 (0–0)
Békéscsaba, 20 néző. V.: Takács Tamás.
Békéscsaba: Czinanó – Láza, Onetiu (Nagy L.), Seres – Barbu, Balog Zs., Gyönös, Máris (Libor) – Mácsai, Zsilinszki M., Pusztai. Edző: Brlázs Gábor.
Vésztő: Kapusi – Bessenyei, Bányai, Papp D., Lázár T. – Ferenczi, Horváth D. (Szabó S.), Benyó, Tokaji (Hoffmann) – Rostás (Novák), Tóth K. (Kordó). Megbízott játékos-edző: Pap Zsolt.
Gólszerző: Onetiu (47.), Mácsai (68. – 11-esből), Seres (80.), ill. Lázár T. (71.).

vaványán a hazaiak pontszerzési reményekkel fogadták az orosháziakat, akik azonban már az első negyedórában lehűtötték a kedélyeket. A folytatásban ügyesen óvták az előnyüket és az egyke csatáruk, Tasi kvalitásait kihasználva igyekeztek tőkét kovácsolni maguknak. A támadó a 40. percben villant is, nem sokkal azután pedig tovább nehezítette a hazaiak dolgát Hrabovszki kiállítása. Szünet után tíz emberrel nyomott a hazai gárda, egy büntetőből a szépítés is összejött, a slusszpoén azonban védőknek sok fejtörést okozó Tasié volt, aki slusszpoénként bebiztosította a látogatók győzelmét.
Dévaványai SE–Rákóczi Vasas SE 1–3 (0–2)
Dévaványa, 100 néző. V.: Mezei Máté.
Dévaványa: Sági – Szalai, Marton, Hrabovszki, Ungi – Gubucz (Horváth B.), Adamecz, Somogyi T., Barna – Papp K. (Kovács F.), Ernyes. Játékos-edző: Kovács Gyula.
Rákóczi Vasas: Tóth K. – Kiss Z. (Egry), Németh, Ludányi, Sajti – Dudás, Bálint – Mazán, Simon R., Nyéki – Tasi. Edző: Dávid Zsolt.
Gólszerző: Kovács F. (72. – 11-esből), ill. Mazán (15.), Tasi (40., 82.). Kiállítva: Hrabovszki (42.).

A hét rangadója a várakozásoknak megfelelően igazi presztízscsatát hozott. A derbi mindvégig a hazai csapat számára alakult jobban, ahol ex-méhkeréki labdarúgókat különösen fűtötte a bizonyítási vágy. Hajdu egy 20 méteres szabadrúgásból szerzett vezetést, amit a felfutó Komlósi hamarjában egalizált. Nem sokáig örülhettek azonban a méhkerékiek, mert a földijük, Ruzsa Zoltán büntetőből ismét vezetéshez juttatta a Ladányt, és ez a vendégek próbálkozásai ellenére hosszú ideig kitartott. Különösen akkor került jelentős fölénybe a vendégcsapat, miután félórányi játékot követően emberelőnybe került (Paulikot második sárgával küldték idő előtt zuhanyozni). A hazaiak fegyelmezett játéka ellenére az 57. percben Kovács Gy. újból egalizált, egy becenterezett labdára jó ütemben érkezve. A folytatásban is támadásban maradtak a vendégek, később azonban alább hagyott a nyomásuk, Kristóf pedig egy újabb szabadrúgásgóllal harmadszor is hátrányba sodorta tavalyi csapatát. A látogatók próbálták menteni a menthetőt, de már nem jártak eredménnyel, így a házigazdáknak sikerült visszavágniuk a méhkeréki vereségért.
Körösladány MSK–Méhkeréki SE 3–2 (2–1)
Körösladány, 600 néző. V.: Pécs Zoltán.
Körösladány: Nagy B. – Kéki, Paulik, Viczián, Kristóf – Ruzsa Z., Knyihár (Zsömbörgi) – Takács (Juhász), Hajdu (Farkasinszki), Papp Zs. – Burai (Laksteter). Edző: Fodor Sándor.
Méhkerék: Vasas – Boros (Vass), Szabó Cs., Wéber, Ruzsa Sz. – Komlósi, Fülöp (Krajcs), Nagy G. – Geiger, Piti (Kovács Gy.), Sztojka (Popovics). Edző: Bíró Róbert.
Gólszerző: Hajdu (5.), Ruzsa Z. (19. – 11-esből), Kristóf (75.), ill. Komlósi (11.), Kovács Gy. (57.). Kiállítva: Paulik (30.), ill. Krajcs (82.).

Kapusaik eltiltása és sérülése miatt a kondorosiak mezőnyjátékossal a kapujukban fogadták a Gyulát. A vendégek hamarjában fel is avatták Rafaj Rolandot, azt követően azonban magukhoz ragadták az irányítást a házigazdák, és gólerős támadóik eredményessége révén már a szünetig jelentős előnyre tettek szert. A térfélcserét követően is megmaradt a lendületük, a látogatók viszont nem tudták a tőlük megszokott stabil játékot nyújtani, így a KOTE végül a vártnál könnyebben gyűjtötte be a három pontot.
Kondorosi TE–Gyulai TFC 6–1 (3–1)
Kondoros, 150 néző. V.: Gyuga Zsolt.
Kondoros: Rafaj – Vozár (Farkas F.), Süli, Murvai, Vajgely – Okos, Kajtár (Kis M.), Borgulya (Takács) – Harangozó (Lakatos), Farkas J., Péli. Edző: Janis János.
Gyula: Démusz D. – Bogár, Jimoh, Nagy S. (Bagi), Kukla – Czirok (Kádár) – Patkás, Repisky (Kovács I.), Tövisháti – Nagy E., Kormány (Sáss). Edző: Démusz Zsolt.
Gólszerző: Farkas J. (19., 69., 80.), Péli (31., 39., 61.), ill. Nagy E. (12.).

A Mezőhegyesről ponttal hazatérő házigazdák szerették volna megnehezíteni az utóbbi hetekben három döntetlent is felhalmozó szarvasiak dolgát, de az első félidő gyakorlatilag teljes egészében a vendégek elképzelései szerint alakult. Két gólt lőttek a látogatók, emellett további nagy lehetőségeik is voltak, semmi nem utalt arra, hogy veszélyben lehet a győzelmük. A szünet után azonban egy új meccs kezdődött. A házigazdák feltámadtak, egyre másra vezették az akcióikat az eredményre „ráülő” szarvasiak térfelén, míg nem az egyik ilyenből összejött a szépítés is. A folytatásra azonban nem maradt idő, mert Csernát hamarjában második sárga lappal kiállították, emberhátrányban pedig már nem voltak olyan hatékonyak a sárrétiek, hogy pontot menthessenek.
Szeghalmi FC–Szarvasi FC 1–2 (0–2)
Szeghalom, 120 néző. V.: Sándor Gergő.
Szeghalom: Baranyi – Hajdú (Kovács Z.), Cserna, Veres (Juhász), Turcsek Sz. – Abdul (Kántor), Boruzs K., Gál, Mészáros M. – Boruzs J., Mező. Edző: Zsombok Attila.
Szarvas: Lévai – Zima, Pecznik, Kukovecz, Viszkok – Kriska, Furár, Körösfalvi (Szebegyinszki) – Moldván, Somogyi, Farkas (Klimaj). Edző: Rétes Pál.
Gólszerző: Gál (60.), ill. Furár (17.), Somogyi (34.). Kiállítva: Cserna (62.).

Sikerük esetén a csabaiak felzárkózhattak volna a tabellán a határvárosiak mögé, az első félidő azonban a remek napot kifogó mezőhegyesiek akarata szerint alakult. Többet támadtak, már a mezőnyben megszűrték a hazaiak kibontakozó akcióit, Karancsi révén pedig a vezetést is megszerezték a szünet előtt: a védő kilépett és elpasszolta a labdát a szöget zárni igyekvő kapus mellett. A második félidő is vendéggóllal indult, ezúttal Szlovák birkózott be egy labdát a kapuba, több védővel a nyakában. A jaminaiak monoton próbálkozási egy szöglet utáni Mengyán-fejessel vezettek eredményre. A szépítés megzavarta a látogatókat, és feltüzelte a házigazdákat, akik próbálták kibrusztolni az egyenlítő gólt, de komolyabb lehetőségük erre már nem adódott.
Jamina SE–Mezőhegyesi SE 1–2 (0–1)
Békéscsaba, 100 néző. V.: Pál Adrián (Bihar megye).
Jamina: Borbély – Mengyán, Kerekes, Ulrich, Faragó (Frankó) – Kovács I., Bartyik, Kardos (Horváth M.) – Milek, Nyúl, Sebők (Gál). Játékos-edző: Pozsár Gábor.
Mezőhegyes: Kasik – Lugasi, Dajcs Á., Dajcs Gy., Karancsi N. – Mátó, Jámbor – Szabó Á. (Lukács), Ács, Szlovák (Rotár) – Ibrányi. Edző: Ölei Dezső.
Gólszerző: Mengyán (77.), ill. Karancsi N. (43.), Szlovák (49.).

Címlapon: Kristóf Gergőék nem sok teret adtak szombaton Sztojka Ádámnak és a többi méhkeréki támadónak. Fotó: Nagy Marcell

6 thoughts on “Négy ponton belül az élmezőny tagjai”

1. A Rákóczinak “könnyű dolga” volt Dévaványán, hisz’ a pályán 12 játékosa játszott!☺
    Komolyra fordítva, Boros nem volt sem a pályán, sem a padon!

2. Igen a Rákóczinak nagyon könnyű dolga volt Ványán. A pálya széléről a meccs jegyzőkönyve így lenne pontos!
    A 14 percben egy szabálytalan góllal vezetést szerzett a Rákóczi. Mazán a találat előtt kézzel tette maga elé a labdát, Mezei játékvezető ” úr ” nem vette észre. A 28. percben Dudás Patrik csúnya belépője után csupán sárgát adott Mezei Máté, ez azért befolyásolta nagymértékben a mérkőzést, mert 14 perc múlva a hazaiktól Hrabovszki Ákost egy ugyanolyan szabálytalanságért azonnal kiállította. Az első félidő közepén egy teljesen szabályos gólt nem adott meg a Ványaiknak a játékvezető! A labda egy kapu előtti kavarodás után legalább 20 cm el túlhaladt a gólvonalon. De sem a partjelző sem a játékvezető nem így látta !
    Tasi szépségdíjas szabadrúgásgóljával már 0-2 volt a 39. percben. A fordulás után 10 emberrel is próbálkozott a hazai csapat.
    Majd egy újabb szabályos találatot nem adtak meg a hazai csapatnak. Ernyes gólját állítólagos les miatt abszolválták.
    Kovács 11 -esből szépített a 72. percben. A 82. percben a vendégek beállították a az 1-3-as végeredményt.
    A fentieket összefoglalva a pályán a Ványa 3-2 nyert ! De sajnos ilyen gyenge játékvezetés mellet nem ez került a jegyzőkönyvbe!
    El kellene gondolkodni, szükség van e ilyen játékvezetőkre a bajnokságban!
    NINCS ! Még a focipálya közelébe sem lenne szabad engedni !

3. Tisztelt Szerkesztőség!
    A Jamina – Mezőhegyes mérkőzés 80. percében az MLSZ jegyzőkönyve szerint Ulrich Norbert helyett Bencsik Csaba állt be. Ez kimaradt a tudósításból. EZ IS “SZÁNDÉKOSAN” TÖRTÉNT, MINT BENCSIK CSABA ORRTÖRÉSE?!! Tisztelettel: Mariann

1. Utóbb mi is észrevettük, javítva lett, köszönjük az észrevételt…, az orrtöréshez semmi közünk nem volt!