Néhány döntős helyezés Békés megyéből

Miskolcon, a Kemény Dénes Sportuszodában rendezték meg négy napon át a cápa korosztályú úszók idei országos bajnokságát az elmúlt héten. Ebben a korcsoportban a 11-12 éves fiúk és a 10-11 éves lányok vetélkedtek. Az ezekben a napokban elkezdődött budapesti vizes világbajnokság előtt ez az országos bajnoki viadal volt a sorban az utolsó.

A fiatal korosztály miatt érthető volt a nagy versenyzési kedv, nem kevesebb, mint 86 klub delegálta a már korábban szintidőt teljesítő versenyzőit. Békés megyéből ott voltak a rajtnál a Békéscsabai Előre Úszó Klub (8 versenyzővel képviseltették magukat), a Gyulai Várfürdő (7), az Orosházi Úszó Egylet (1) és a Tótkomlósi Úszó Egyesület (2) fiataljai.
Bár itt az egyéni eredményeken volt a hangsúly, azért pontversenyt is számoltak, amiben a Kőbánya SC bizonyult a legjobbnak 309 egységgel, megelőzve a BVSC-Zugló (238) és a Győri Úszó Sport Egyesület (221) klubjait. A Gyulai Várfürdő versenyzői két ötödik és egy hetedik helyet elérve a 43. helyen zártak 14 ponttal, a békéscsabaiak egy nyolcadik helyezést begyűjtve a 61. helyen végeztek egy ponttal.
Itt már minden versenyszám megrendezésre került, a délelőtti előfutamokból a nyolc legjobb időt teljesített úszó került a délutáni, immár évjáratos döntőbe, ahol újra úsztak a végső helyezésekért. Vagyis a kicsiknek nem volt középdöntő, és nem volt A és B döntő, pedig akkor több egyesületből is eljutottak volna a fináléig.
Már a versenyen való induláshoz szigorú szinteteket kellett teljesíteni, de a verseny alatt is sokszor a századok döntöttek a döntőbe jutásról, vagy az érem színéről. Amúgy nagyon kiélezett és erős bajnokság volt a cápáknak kiírt második országos bajnokság. Valamennyi Békés megyei egyesület maroknyi csapatot állított ki, ám a gyerekek nagyon lelkesek voltak és szinte kivétel nélkül minden fiatal egyéni rekordot úszott, átlag száz métereken három-öt másodperces javítással, Sőt, a kétszáz métereken akár nyolc-tíz másodperces javítással.
A békéscsabai klubból Kovács Balázs verekedte magát a döntőbe a 100 m hátúszásban, ahol 1:13,36-os időt ért el, majd a fináléban a nyolcadik helyen végzett, idején tovább javítva, 1:12,72 perccel csapott célba.
A gyulaiak közül Cseresznyés Petra szintén a hátúszásban jeleskedett, a 100 méteres döntőben 1:20,02 perccel a hetedik helyet harcolta ki klubjának, de finalista volt a kétszázas távon is, ahová nyolcadikként került be 2:55,07-tel. Dobra Dóra két alkalommal is az ötödik helyen ért célba, a 100 méteres mellúszásban 1:23,38 percet teljesített, a kétszázas távon pedig 2:58,56 percet.

Címlapképünkön a gyulaiak egyik edzője, Fodor Zoltán két remek tanítványával, a delfin korosztályos bajnokság dobogósával, Szalai Áronnal, és a mostani cápa bajnokság döntősével, Cseresznyés Petrával