Nehéz helyzetben a Szenti-legénység

Úgyszólván egyetlen kapura lövéssel tartotta otthonában a három pontot a Dabas az Előre csapatával szemben, az NB III-as labdarúgó-bajnokság 32. fordulója vasárnapi mérkőzésén. A lilák sajnos kevés veszélyt jelentettek a kapura, nem is sikerült kompenzálniuk a bekapott gólt.

FC Dabas–Békéscsaba 1912 Előre II. 1–0 (0–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Dabas, 200 néző. Vezette: Kátai Gábor (Kulcsár Dániel, Pipicz Norbert).
Dabas: Scheilinger – Tóth M., Eördögh, Makrai, Surányi – Sárközi, Erős R., Karacs, Kiss V. (Huszti, 82.) – Dabasi (Kállai, 74.), Csordás (Zsolnai, 60.). Edző: Erős Károly.
Békéscsaba: Baráth – Láza (Kun, 38.), Kmetykó, Babinyecz, Zahorán – Spitzmüller, Balog Zs., Kálmán, Oláh L. (Ilyés, 60.) – Tóth D., Gránicz. Edző: Szenti Zoltán.
Gólszerző: Surányi (50.).

Az első félidő a viszonylagos eseménytelenség jegyében telt. Kevés lehetőség adódott a kapuk előtt, ennek megfelelően nem is esett gól. A második játékrész elején egy váratlan lehetőséget kihasználva szerzett vezetést a Dabas. Az 50. percben Surányi élt vele jól, hogy elcsúszott az embere, és 15 méterről úgy lőtt, hogy a labda a kapus hasa alatt csúszott a hálóba, 1–0. A folytatásban is többnyire a mezőnyben pattogott a játékszer. A hazaiak óvták a számukra „éltető” eredményt, a csabaiakban pedig nem volt annyi átütőerő, hogy pontot menthessenek.
Vereségével a lila-fehér együttes 3 pontra távolodott a biztos bennmaradást érő 13. helytől, a ezzel szemben a Dabas gyakorlatilag megmenekült.
Jó: Eördögh, Makrai, Karacs, ill. Spitzmüller.
Szenti Zoltán: – Az első félidőben védelmünk hibát hibára halmozott. Szünet után átvettük a játék irányítását, de a kapura nem jelentettünk komoly veszélyt.

O. L.

Címlapon: Dabason szinte csak Spitzmüller István igyekezete volt dicsérhető. Fotó: Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia