Nem engedtek át szettet az Újpestnek

A Vasas után újabb potenciális riválisát fektette két vállra a BRSE, amely szerdán az UTE együttesét fogadta az extraligás női röplabda-bajnokság 3. fordulója keretében. A fővárosiak az első és a harmadik szett során igazolták, hogy idén is komolyan kell venni őket, de még össze kell csiszolódniuk az új játékosainak a régiekkel.

Békéscsabai RSE–Újpesti TE 3:0 (24, 12, 21)
Extraligás női röplabdamérkőzés. Békéscsaba, 1400 néző. Vezette: Jámbor Tamás Zoltán, dr. Árpás Krisztina Enikő.
Békéscsaba: BODNÁR 11, Evans 4, Glemboczki 8, PEKÁRIK 8, DAPIC 9, KLARIC 15. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Fábián 2, Szedmák. Edző: Vasja Samec Lipicer.
Újpest: SANCHEZ 10, Carabali 4, LACOMBE 6, KOJDOBA 10, Nikic 3, Bagyinka 2. Csere: Maurer, Yurtsever (liberók), Ancsin, Manninger, Kovács L. Edző: Kántor Sándor.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:3, 4:3, 6:6, 6:10, 10:11, 10:15, 11:17, 17:17, 20:22, 23:22. 2. szett: 7:2, 11:4, 14:5, 14:7, 19:7. 3. szett: 2:4, 4:4, 4:8, 9:9, 11:14, 17:14, 17:17, 22:19.

Nagy szélsőségek jellemezték az első játszmát. Mindkét félnek akadtak erősebb és gyengébb periódusai, ennek megfelelően hullámzott az eredmény is. Hazai részről elosztódtak a pontok és a hibák, az újpestieknél viszont a cseh légiós, Petra Kojdova vette kézbe az irányítást. Nagy érdeme volt abban, hogy a fővárosiak 6 pontos előnyt szerezhettek a szett közepén, de ezt egy remek szériával nyomban ledolgozták a hazaiak. A végjáték izgalmasan alakult, Carabali és Sanchez is bekapcsolódott a pontgyártásba. A másik oldalon fontos időszakban Pekárik Eszter kétszer sáncolt pontot érően, és ő volt, aki a játszmát érő ütést megeresztette a legvégén, 1:0.
A térfélcserét követően 2:2-ig tudta tartani a lépést az UTE, azután Dapic ászainak köszönhetően 5 ponttal ellépett a BRSE. A folytatásban is lendületben maradt a hazai együttes, a látogatóknak szinte csak akkor termett pont, ha becsúszott egy-egy rossz megoldás, de olyan kevés volt. Ennek megfelelően Molcsányi Ritáék gyorsan és könnyen begyűjtötték ezt a játszmát, 2:0.
A harmadik szettben sárga lapot kapott a csabaiak edzője, akinek „szóvivője” Karla Klaric reklamált, mert Dapic labdáját hosszúnak látták a segítők. A kubai Sanchez pontjaival ellépett az UTE, 4:7-nél kellettek Lipicer edző tanácsai. Bodnár percei következtek, aki ászt is ütött, és máris ellenfele nyakán volt a csapata. Újra megugrottak a vendégek, de Fábiánék megrázták magukat és egy 6-os sorozattal már ők vezettek 3 ponttal. A lilák nem adták fel, gyorsan kiegyenlítettek. A hajrában Glemboczki vette át a főszerepet, pontjaival közel került csapata a játszma és a mérkőzés megnyeréséhez. A mérkőzést végül Dapic zárta le egy bombaerős ütéssel, 3:0.
Az UTE két szettben is feladta a leckét vendéglátójának, ám a hazaiaknál mindig volt olyan játékos, aki hátára vette a csapatát.

Vasja Samec Lipicer:
– Fiatal a csapatom, nincs még kellő tapasztalata, ezért is volt nehéz az első szett. Szerencsések is voltunk, hogy nyertünk, de ennél majd több kell.
Kántor Sándor:
– Az első szettben tizenhét–tizenháromnál voltak rossz megoldások az ütők részéről, ami megbosszulta magát és nem tudtunk felállni, ezért is volt csúnya a második játszma. A harmadik szettben próbálkoztunk, de már nem tudtunk újítani.

Címlapon: Barara Dapic és Pekárik Eszter hárítja az újpesti támadást. Fotó: Csukás Zsolt