Nem hagytak esélyt a Zágrábnak

A horvát Zágráb ellen sima háromszettes győzelemmel zárta a Közép-európai Liga alapszakaszát a Békéscsabai RSE női röplabdacsapata. Szasa Nedeljkovics együttese valósággal lelépte ellenfelét, amely csak akkor tudott kibontakozni, amikor a háromszoros magyar bajnok koncentrációja alábbhagyott.

Békéscsabai RSE–Mladost Zagreb (horvát) 3:0 (10, 17, 19)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Maribor, 100 néző. Vezette: Igor Schimpl, Miroslav Jurácek (szlovákok).
Békéscsaba: TÁLAS 5, SOÓS 12, CLEMENT 12, Szmirnova, Szakmáry 6, Bodnár 4. Csere: Szpin (liberó), Matics, Nazarenko 2, Petrenkó. Edző: Szasa Nedeljkovics.
Zagreb: KULIC 8, Bozic 4, LUKETIC 11, Vrbanc 3, Strunjak 5, Josipovic 4. Csere: A. Matics (liberó), Stimac, Gasi, Butigan, Lada 1. Edző: Szasa Ivanisevic.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 8:6, 12:8, 16:8, 17:9, 21:9, 22:10. 2. szett: 5:0, 8:2, 10:5, 11:7, 14:8, 17:10, 20:13, 20:15. 3. szett: 5:1, 10:3, 13:3, 16:4, 16:9, 19:9, 22:13, 22:18.

A csabai lányok szerették volna korrigálni a házigazdákkal szembeni előző napi vereséget, hiszen teljes biztossággal csak sikerük esetén maradt esélyük a sorozat négyes döntőjébe jutni. A final four lebonyolítására, ezzel egy automatikus helyre éppen a szerdai ellenfél pályázik komoly eséllyel a hírek szerint, a zágrábiak ugyanis más estben nem lehetnének ott a „végjátékban”.
A tétnek megfelelő komolysággal vették az ellenfelet a csabaiak. Kezdetben még ellenálltak a horvátok, de ez csak az első technikai szünetig tartott, azt követően állva hagyták őket Sarah Clementék. Szebbnél szebb akciók végén zsinórban születtek a viharsarki pontok, az ellenfél tehetetlennek bizonyult a harcos attakkal szemben, (25:10).
Ez a lendület megmaradt a folytatásban is, a horvátok képtelenek voltak átvenni a BRSE által diktált tempót. Öt csabai pontra nem érkezett válasz, ami megalapozta a teljes szettet. Katarina Luketic vezérletével próbált talpra állni a zágrábi csapat, de a felzárkózási kísérletet gyorsan visszaverték Szasa Nedeljkovics tanítványai és az ekkor kiharcolt 7 pontos előnnyel célba is értek, (25:17).
A harmadik játszmára sem lankad a csabai figyelem: gyorsan megnyugtató előnyre tettek szert Szakmáry Grétáék, ami a háló túloldalán állókat szemmel láthatóan is lehorgasztotta. A horvátok beletörődtek sorsukba, úgy tűnt komolyabb ellenállás nélkül adják meg magukat, 16:4-nél csak az volt a kérdés, kijönnek-e 10-ből. Sikerült nekik, mert zsinórban öt pontot bevittek, sőt ezt követően is mindent megtettek a cserék által megbomló BRSE ellen, de csupán ennyi lehetett az örömük a felettébb egyoldalú meccsen, (25:19).
Ezzel a sikerrel a BRSE nagyot lépett a négyes döntő felé, ahol két szlovén rivális, a Maribor és a Ljubljana részvétele biztos, a következő hely viszont a zágrábiaké, akik mint a döntő rendezője kapták meg a lehetőséget. Persze, a Békéscsabának is megvan az esélye a döntőre, amely a meccs előtt csak a kötelező győzelem esetén maradt meg, azonban még így is a Vasas kezében maradt a döntés, hiszen ha a fővárosiak győzelemmel abszolválják csütörtöki, Olomouc elleni találkozójukat, akkor ők jutnak a négyesdöntőbe, míg BRSE lemarad onnan.

Szasa Nedeljkovics: Kontroll alatt tartottuk a teljes mérkőzést, jó nyitásokkal és mezőnymunkával győztünk a lelkes horvátok ellen.
Szasa Ivanisevic: Ellenfelünk egy nemzetközi porondon is ismert, remek játékosokkal felálló együttes. Sokat kell még fiatal csapatomnak dolgozni hozzá, hogy erre a szintre jussunk.