Nem hagytak esélyt az orosházi lányok

Komolyabb megerőltetés nélküli győzelmet arattak vasárnap Balmazújvárosban az orosházi női kézilabdázók, akik a mérkőzés elejétől vezetve érték el magabiztos sikerüket. A begyűjtött 2 ponttal az NB I B-s pontvadászat 7. játéknapja után a 7. helyre léptek előre Vágó Attila tanítványai.

Balmazújváros–OXXO Energy Orosházi NKC 28–35 (15–17)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Balmazújváros, 150 néző. V.: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka.
Orosháza: Csizmadia – Bíró 4, Kenyeres 5, DANCSÓ 6 (4), Mikula 1, ROMÁN 9, Antal 4. Csere: Cseh, Gedó (kapusok), Farkas K. 2 (1), Tóth S., Gindeli 2, Kamuti 2. Edző: Vágó Attila. A Balmazújváros legjobb góldobói: Borgyos 7, Poczetnyik 7, Petrus 5.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 5/5.

Jól kezdtek a vendégek a vasárnap esti találkozón, és az 5. percben 4–0-ra vezettek. Ezután két gólra feljöttek a hazaiak, így a 12. percben 9–7-re vezetett az ONKC. A folytatásban felváltva estek a gólok, a vendégek tartották két-három gólos előnyüket. A 17. percben 13–9-re vezettek a vendégek, ám a szünetben csak két gól volt az előnyük.
Fordulás után ismét az orosháziak irányították a játékot, a 37. percben már öt góllal vezettek (17–22), amikor a házigazdák edzője, az egykori orosházi iránytó–lövő, Dajka István időt kért. A folytatásban a felszabadultan játszó ONKC fokozatosan növelte előnyét, a 45. percben 27–19-es orosházi vezetést mutatott az eredményjelző. Az 50. percben amikor hat gólra csökkent a vendégek előnye Vágó Attila magához kérette tanítványait, hogy a végjátékra hasznos tanácsokat adjon nekik. A hajrában biztosan őrizte előnyét az Orosháza, amely végül hét gólos megérdemelt győzelmet aratott Balmazújvárosban.
Vágó Attila: – Hétközben két emberünk is kiesett, ám a lányok jól kezdtek, majd amikor a hazaiak felzárkóztak mindig voltak olyan játékosaink aki segítettek a nehéz helyzetekben, így teljesen megérdemelten győztünk.