Nem hozott szerencsét a csinos spori

Nem volt szerencséje az egyik legcsinosabb honi női játékvezetővel az Előre NB III-as labdarúgó-csapatának. A lila-fehér játékosok hiába állták a sarat az esélyesebbnek vélt Dunaújváros otthonában, nem kalkulálhattak azzal, hogy a meccset addig vezeti majd a spori, amíg a Duna-partiak vissza nem veszik a dobogós helyüket a Pécstől.

Dunaújváros PASE–Békéscsaba 1912 Előre II. 2–1 (0–0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés. Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Gaál Gyöngyi (Kis Zoltán, Tinnyei Zsolt).
Dunaújváros: Vaszócsik – Csendes, Hajdók, Farkas, Csehi – Pölöskei, Blatt (Ablonczy, 87.), Dobos Á., Dorogi – Tóth T., Király (Kercsó, 81.). Edző: Dobos Barna.
Békéscsaba: Máthé – Láza, Tóth D., Babinyecz, Zahorán – Zelenyánszki – Mácsai, Birtalan, Kálmán (Bozsó, 88.), Kun (Kovács F., 84.) – Ilyés (Konyecsni, 54.). Edző: Szenti Zoltán.
Gólszerző: Tóth T. (69. – 11-esből), Csehi (96.), ill. Birtalan (58.).

A találkozó első félidejében a hazaiak kezdeményeztek többet, pontrúgásokból és felívelt labdákból próbálták kihasználni magassági fölényüket, kevés eredménnyel.
A második félidőben bátrabb kontrákat vezettek a csabaiak. Az 58. percben a vezetést is sikerült megszerezniük. Jobb oldali támadás végén Birtalan 16 méterről lőtte ki a bal felső sarkot, 0–1. A 69. percben büntetőből egyenlítettek az újvárosiak. Egy felívelt labdánál a hazaiak támadója ütközött egy védővel a tizenhatos szélénél, és Gaál Gyöngyi tizenegyest ítélt, amit Tóth értékesített is, 1–1. A házigazdák ezután ismét átvették az irányítást, de a vendégek eredményesen verték vissza a kísérleteiket. A ráadás 6. percében azután egy előreívelt labdát közelről kotortak be Csehi révén, megszerezve ezzel a három pontot érő találatot, 2–1.
A csabai alakulat fegyelmezett, jó teljesítményt nyújtott, a döntetlen reálisabb képes festett volna a 90 percről.
Jók: Pölöskei, Dorogi, Blatt, ill. Máthé, Babinyecz, Tóth D., Birtalan.
Szenti Zoltán: – Nagy küzdelmet folytattunk egy jó csapattal szemben. Nem érdemeltünk vereséget a 96. percben, úgy érzem, hogy egy büntetővel és egy kiállítással adósunk maradt a játékvezető.

Címlapon: A fiatal Láza Dévald jól oldotta meg feladatát a rutinos újvárosi támadókkal szemben. Fotó: Nagy Marcell