Nem jelentett gondot a Budafok legyőzése

Hárommeccses nyeretlenségi sorozatot szakított meg Budafokon a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A másodosztályú bajnokság 15. fordulójában Birtalan és Urbin találata hozta meg a 3 pontot, amellyel a lila-fehéreknek sikerült megtartaniuk a 6. helyet a tabellán.

Budafoki MTE–Békéscsaba 1912 Előre 02 (01)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Budapest,
150 néző. Vezette: Takács János (Bornemissza Norbert, Szilágyi Norbert).
Budafok: Somogyi – Csizmadia, Harsányi, Khiesz, Vankó – Filkor, Vasziljevics (Fekete, 72.), Margitics – Kercsó (Kerekes, 69.), Nagy T., Ihrig-Farkas. Vezetőedző: Tóth Bálint.
Békéscsaba: Ribánszki – Babinyecz, Dlusztus, Szélpál – Pilán, Nagy I., Nagy S., Szatmári – Birtalan (Gránicz, 67.), Urbin (Szalai, 75.), Tóth D. (Kiss L., 68.). Vezetőedző: Boér Gábor.
Sárga lap: Szalai a 81. percben.

18. perc: Tóth Dániel a jobb szélről centerezett Birtalan elé, aki 14 méterről védhetetlen lövést küldött Somogyi kapujára, 0–1.
56. perc: Szatmári elhúzott a baloldalon, középre adta a labdát, Urbin pedig12 méterről szép gólt lőtt a fővárosiak hálójába, 2–0.

Víztócsákkal tarkított pályán, erős szélben kezdődött a mérkőzés. A nehéz körülmények alaposan próbára tették a labdarúgókat. A lila-fehérek enyhe mezőnyfölényben játszottak, a viszonylag gyorsan megszerzett vezetés birtokában magabiztossá váltak, a fővárosiak pedig csak szögletekig jutottak. A 38. percben Tóth Dániel százszázalékos ziccerben hibázott, ennek következményeként az Előre minimális vezetésével vonultak pihenőre a csapatok.
Szünet után a nehéz helyzetben lévő budafokiak próbáltak többet veszélyeztetni, de csak szögletekig jutottak. A második góljukat követően a vendégek nyugodtabban játszhattak, a hazaiakat pedig sürgette az idő. A félidő közepén Boér Gábor támadói lecserélésével próbált frissíteni csapata előrejátékán, Kiss László beállítása azonban már a stabil előny megtartására utalt. A budafokiak próbálkoztak ugyan, de nem volt kellő átütő erő a játékukban, és hiába lőttek tizenöt szögletet gólt nem tudtak elérni.
A nagy szélben, mély talajú pályán lejátszott küzdelmes mérkőzésen, a helyzeteiből kettőt értékesítő, érettebben futballozó Békéscsaba győzelme teljesen megérdemelt.

Jó: Margitics, Csizmadia, Nagy T., ill. az egész vendégcsapat dicsérhető.

Boér Gábor: – Nagyon nehéz időjárási körülmények között lejátszott mérkőzésen, nagyot küzdve, két gyönyörű góllal, megérdemelt győzelmet arattunk.

Szikszai László

Címlapon: A maga posztján Szélpál Norbert és Szatmári István is hasznos tagja volt csapatának Budafokon. Fotó: Erdős Csaba