Nem jelentett gondot a továbbjutás

Sikerrel vette a Magyar Kupa első fordulóját az Orosházi NKC női kézilabdacsapata. Papp László együttese Szegen harcolta ki a továbbjutást, ahol az egyik bajnoki riválisát győzte le nagy magabiztossággal.

Kézilabda Szeged SE–OXXO Energy Orosházi NKC 2437 (13–17)
Magyar Kupa női kézilabda-mérkőzés. Szeged, 60 néző. Vezette: Horváth Z., Simó.
Orosháza: MAKAI – DANCSÓ 8 (6), Zsilák 4, Székesi 1, HATALA 4, Takács F. 5 (2), ANTAL 6. Csere: Brunner, Késmárki (kapusok), ZVOLENSZKY 4, SOM 4, Kamuti 1, Tobak. Edző: Papp László. A Szeged legjobb góldobói: Csoknyai 8 (1), Kocsis 4.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 8/8.

A mérkőzés pikantériáját az adta, hogy a Gaál Adrienn által irányított hazaiaknál Farkas Kitty, Kocsis Klaudia, Kónya Kinga, Kothencz Vivien és Szűcs Dalma személyében őt olyan játékos jutott szerephez, aki korábban kézilabdázott már Orosházán is.
Villámrajtot vett a vendégcsapat: Dancsó Dalma triplájával már a 7. percben 5–1-re ellépett az ellenfelétől, ezt követően azonban a szegediek próbálták tartani a lépést, mi több 7–9-es hátrányban hétméterest is hibáztak. A félidő második felében végig tartósan megmaradt az orosháziak 3-4 gólos vezetése.
Szünet után Takács Fruzsina góljaival állva hagyta a házigazdákat a kék-fehér gárda (13–20), ami a folytatást is meghatározta. Mintha erővel is jobban bírta volna Papp László együttes, amely a 47. percben már tíz találattal járt a szegediek előtt (20–30). A meccs vége sem tartogatott izgalmakat, a vendégeknél mindenki kellő időt tölthetett a pályán.
Az ONKC magabiztos játékkal lépett a Magyar Kupa második fordulójába.
Papp László: – Ma a védekezésünk átjáróház volt.

Lőkös Zsolt

Címlapon: A hétvégi bajnoki után a szerdai kupameccset is gondmentesen hozta az orosházi csapat. Fotó: Tóth Emese