Nem juthatnak tovább a női röplabdázóink

A magyar női röplabda-válogatott már biztosan nem juthat tovább az eszéki világbajnoki selejtezőből, miután a torna 4. fordulójában három szettben sima vereséget szenvedett az Európa-bajnok orosz csapattól, Görögország pedig legyőzte Grúziát. Az Oroszország elleni összecsapás legeredményesebb magyar játékosa Szakmáry Gréta volt 11 ponttal.

Alberto Salomoni szövetségi kapitány együttese harmadszor kapott ki a tornán, viszont először maradt nyert szett nélkül. A magyar válogatott az első napon Görögországtól, a másodikon Ausztriától szenvedett 3-2-es vereséget, majd pénteken 3-2-re nyert Horvátország ellen.
Sikerükkel az oroszok megnyerték a csoportot, és ezzel kijutottak a jövő évi világbajnokságra, míg a második helyezett augusztus 22. és 27. között egy újabb hatcsapatos pótselejtező-tornán vesz részt, amelyről két együttes vívhatja ki az indulási jogot.
Alberto Salomoni: – Ahogy gondoltuk, nagyon nehéz ellenféllel játszottunk ma. Az első két szettben a saját játékunkat próbáltuk játszani, s ez olyan sikerrel ment, hogy az orosz kapitány végül a legveszélyesebb fegyvereit is bevetette. Nagyon jól játszottunk a második szettben, de 18:18 után három pontot vesztettünk, a harmadikban pedig már nagyon nehéz volt talpra állnunk. Ekkor megpróbáltam lehetőséget adni azoknak is, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak, hogy átérezzék, milyen egy ilyen rangos ellenfél ellen pályára lépni. Úgy gondolom, hogy az eddig látottak alapján, jó úton járunk. Azt kívánom, hogy holnap egy győzelemmel zárjuk a tornát, mert a lányok ezt megérdemlik.

Oroszország–Magyarország 3:0 (11, 21, 7)
Világbajnoki selejtező, női röplabdamérkőzés. A csoport, 4. forduló. Eszék, 100 néző. Vezette: Popovics (szerb), Michlic (lengyel).
Magyarország: Dékány 8, Nagy E. 5, Liliom 3, Szakmáry 11, Dobi 7, Bleicher R. 1. Csere: Kötél D., Szpin (liberók), Kötél Zs., Pallag, Villám, Kalotai 1. Szövetségi kapitány: Alberto Salomoni.

További eredmények: Görögország–Grúzia 3:0 (13, 13, 14), Ausztria–Horvátország 1:3 (23, –24, –20, –16).