Nem sikerült a hazai premier

Első hazai mérkőzését vívta a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata. A lila-fehérek a liga konkurens Szolnokot fogadták, amely ellen változatos csatában szenvedtek minimális különbségű vereséget.

Békéscsaba 1912 Előre–Szolnoki MÁV FC 2–3 (1–2)
Felkészülési labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 250 néző. Vezette: Csonka.
Békéscsaba:
Ribánszki – Szélpál, Fehér, Mészáros – Pilán, Nagy I., Nagy S. (Király), Zahorán – Eszlátyi (Szalai), Gyurján (Gránicz) – Birtalan (Urbin). Vezetőedző: Boér Gábor.
Szolnok:
Hrabina – Molnár R., Horgosi (Balogh M.), Kenderes (Berdó), Papp Sz. – Angyal, Tóth L., Farkas A. (Kánya), Katona – Varga B. (Magyar), Jasarevic (Olasz). Vezetőedző: Balogh Pál.
Gólszerző:
Birtalan, Fehér, ill. Angyal, Jasarevic, Katona.

16. perc: Birtalan 17 méterről kapra lőtt, a labda a léc alá vágódott, 1–0.
33. perc: Ügyes gyors passzos szolnoki akció végén, a fiatal Angyal közelről egyenlített, 1–1.
38. perc: Egy baloldali szolnoki akció után a labda átkerült a másik oldalra, és Jasarevic mintegy nyolc méterről fejelte a labdát a békéscsabai kapu jobb oldalába, 1–2.
72. perc:
Nagy István szöglete után az előrehúzódó Fehér Zsolt fejelt a vendégek kapujába, 2–2.
88. perc:
Eegy szolnoki kontra után Katona 15 méteres lövését követően a labda egy védőt érintve pattant a házigazdák kapujába, 2–3.

A felkészülési időszak első hazai mérkőzésére elég sokan látogattak ki a Kórház utcába. A lila-fehérek új felállást gyakorolnak, Boér Gábor vezetőedző az új szokás szerint 3-4-2-1-es formációban küldte csapatát a pályára. Az újonnan igazolt labdarúgók közül, Nagy Sándor, Mészáros Márk és Eszlátyi István kapott helyet a kezdőcsapatban.
A két NB II-es együttes szombat délutáni találkozóján a hetedik percben érvénytelen gólt szerzett a szolnoki csapat, amelynek kapuját a tavasszal még az Előrében szereplő Hrabina Alex védte. A 16. percben megszerezte a vezetést az Előre, és ezt követően is többet birtokolta a labdát, így némiképp váratlanul jött a vendégek egyenlítő gólja, mi több öt perc elteltével már a szolnokiaknál volt az előny. Az első félidő hajrájában már nem változott az eredmény.
Fordulás után nagyobb lendülettel kezdett a Békéscsaba, többet is birtokolta a labdát ellenfelénél, de az utolsó átadásokba rendre hiba csúszott. A szolnokiak lelkesen futballoztak, és ha lehetőségük adódott gyors kontrákat vezettek. Az 59. percben Birtalan a felső lécet találta el. A hazaiak próbálkozásait a 72. percben kísérte szerencse, ekkor szöglet után Fehér Zs. egyenlített. A hajrában is a csabaiak támadtak, ám a lefújás előtt Katona szerencsés lövésével megszerezték a győzelmet a vendégek.
Boér Gábor:
– Igazságtalan sportág a futball, mert hiába birtokoltuk többet a labdát, és nőttünk ellenfelünk fölé, sajnos a gólokban felülmúltak bennünket. Tanulnunk kell a hibákból, az eredmény ellenére úgy érzem jó úton járunk.
Balogh Pál:
– Jól szolgálta a csapat felkészülését a küzdelmes mérkőzés. Két hét van még a rajtig, addig igyekszünk javítani a hibákat.

Címlapon: Birtalan gyors gólja után elmaradt az eredményes folytatás. Fotó: Erdős Csaba