Nem sikerült a visszavágás

Vereséggel kezdte a Közép-európai Liga második fordulóját a Linamar-Békéscsabai RSE női röplabdacsapata, amely hazai környezetben maradt alul három szettben a címvédő Calcit Ljubljana gárdájával szemben. A sorozat rangadója egyben a tavaszi döntő visszavágója is volt, amely most is hasonló eredménnyel zárult, mint a maribori finálé.

Linamar-Békéscsabai RSECalcit Ljubljana (szlovén) 0:3 (21, 22, 15)
Közép-európai Liga női röplabdamérkőzés. Békéscsaba, 1300 néző. Vezette: Bojan Bardic, Bruno Mucha (horvátok).
Békéscsaba: Tálas, Bodnár, Clement 5, Soós 7, Szakmáry, Matics. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Ludmán, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
Ljubljana: Grudina, Kostic, Van de Vyver, Mihevc, Koleva, Blazic. Csere: Pahor (liberó). Vezetőedző: Aljosa Jemec.
Az eredmény alakulása. I. szett: 1:3, 3:3, 4:6, 6:8, 9:10, 9:12, 10:14, 12:16, 15:16, 15:18, 17:18, 19:19, 19:22, 21:22. II. szett: 2:4, 4:4, 5:8, 5:10, 8:10, 8:11, 11:11, 13:13, 13:15, 14:16, 14:20, 17:23, 20:23, 21:24. III. szett: 2:1, 2:5, 4:6, 4:10, 8:10, 8:13, 10:14, 11:18, 12:21, 15:23.

Csengeri Petra belázasodott, ezért nem léphetett pályára a rangadón, ott volt ellenben a próbajátékon lévő azeri Anna Nazarenko a hazaiaknál, igaz egyelőre nem jutott lehetőséghez.
Az első labdamenetek a vendégeknek sikerültek jobban, köszönhetően annak, hogy a hálónál remekül blokkolták a csabaiak támadásait. A folytatásban a hazaiak próbálták tartani a lépést, ami 9:10-es állásig sikerült is nekik, azonban ekkor négy ponttal elléptek a minden tekintetben pontosabb szlovének. Szasa Nedeljkovics időkéréssel rendezte a sorokat, ami a második technikai szünet után kamatozott, hiszen a Clement szerváival lendületbe jövő házigazdák egy pontra felzárkóztak, 19:19-nél pedig minden kezdődhetett elölről. A végjátékra ismét koncentráltabb lett a ljubljanaiak játéka, gyorsan pontot is tettek a szett végére, (21:25).
A
második játék a közepe tájáig szorosabban alakult, és a hazaiaknak sikerült egy kisebb hullámvölgyet is áthidalniuk, de csak egyenlíteniük sikerült, a vezetést nem tudták átvenni. 13:13-ig teljesen partiban volt a két fél, a vendégek azonban produkáltak egy remek időszakot, amikor 6 pontos előnyre tettek szert, és ezzel a fiatal Petrenkó remek nyitásai ellenére „bevitorláztak” a célba, (22:25).
A harmadik szett kezdetéig kellett arra várni, hogy először vezethessen a Békéscsaba. Ez a lendület azonban hamar megtört, mert a látogatók lényegesen jobban mezőnyöztek, a csabai ütőket pedig valósággal sokkolták blokkjaikkal. A ljubljanai oldalról még a legreménytelenebbnek hitt labdák is visszajöttek, ami kellően elbizonytalanította Maticsékat. Volt egy rövid hullámvölgyük a szlovénoknak is, de edzőjük azonnal korrigálta a hibákat. Hazai részről pedig ezen a napon nem volt annyi „kraft”, hogy még egyszer szétzilálják az igen stabilan teljesítő vendégeket (15:25).
Az érettebb játékot nyújt szlovénok leginkább a magas szintű védőmunkájukkal bizonytalanították el a házigazdákat, akiknek a harci kedvük nem volt az igazi, és néhány kulcsemberük teljesítménye is elmaradt a megszokottól.
Szerdán 18 órakor a Vasas próbálja megnehezíteni a ljubljanaiak dolgát, csütörtökön 18 órától pedig a két magyar élcsapat meccsel majd a békéscsabai városi sportcsarnokban.
Szasa Nedeljkovics:A Ljubljana ma is ugyanolyan komoly játékerőt képvisel, mint tavasszal. Nagyon pontosan leelemeztek bennünket, jól olvasták a játékunkat és remekül használták ki a hiányosságainkat. A végleges célunk változatlan maradt: döntőt szeretnénk játszani. Gyorsan le kell vonnunk a tanulságokat, hiszen két nap múlva fontos meccs vár ránk a Vasas ellen, ahol javítani akarunk.

Címlapon: A csabai lányok ezúttal nem tudták megvalósítani az eltervezett stratégiát. Fotó: Csukás Zsolt