Nem sikerült szépen búcsúzni

Nem sikerült az eredményes évzárás a Békéscsaba 1912 Előre NB II-es labdarúgócsapata számára. A lila-fehér alakulat több tagja mintha már a vakáción lett volna a biztos bronzérem birtokában. A fővárosi vendégek motiváltabban játszottak, és nem érdemtelenül szerezték meg a 3 bajnoki pontot.

Békéscsaba 1912 Előre–Soroksár SC 0–3 (0–1)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 400 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Berényi Ákos, Szilágyi Norbert).
Békéscsaba: Máté – Dlusztus, Szélpál N., Mészáros N. (Zahorán, 50.) – Pilán, Nagy I. (Kiss L., 50.), Hursán, Szatmári – Gyurján (Gránicz, 50.), Urbin, Birtalan. Vezetőedző: Boér Gábor.
Soroksár: Kovács D. – Gárdos, Gyepes, Valencsik, Csernik – Gyömbér (Derekas, 71.) – Silye, Huszák, Orosz (Tamási, 78.), Kundrák – Pál (Albert Á., 55.). Vezetőedző: Lipcsei Péter.
Sárga lap: Birtalan a 16., Dlusztus a 41., Pilán az 50., Gránitz a 66., Albert Á. a 87. percben. Kiállítva: Dlusztus a 69. percben.

27. perc: Váratlanul szerzett vezetést a Soroksár. Egy belőtt labdát Pál fejelte be Máté kapujába, 0–1.
49. perc: Növelte előnyét a Soroksár, egy balról beívelt labdát Csernik lőtte közelről Máthé kapujába, 0–2.
69. perc: Dlusztus megkapta második sárga lapját, és villant a piros is, így tíz főre fogyatkozott a Békéscsaba.
79. perc: Nagyon nem értették meg egymást a csabai védők, az ide-oda pattogó labdát végül a csereként beállt Derekas pofozta a hálóba, 0–3.

Vihar és özönvízszerű eső érte el Békéscsabát vasárnap délután, emiatt a mérkőzés is bő tíz perccel később kezdődött el.
A Békéscsaba birtokolta többet a labdát, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani a sárga mezesek kapuja előtt. Túl sok minden nem jelezte előre a vendégek vezető találatát, mindenesetre a jól helyezkedő Pál – elszakadva védőjétől – értékesítette az első adódó lehetőségét. Meddő fölénybe került a Békéscsaba ezután, de igazán veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani, sőt, a szórványos soroksári támadások lényegesen több veszélyt hordoztak magukban. A szünet előtt öt perccel Silye került helyzetbe a 16-oson belül, középre tett labdája a bal kapufáról pattant vissza, centiken múlott, hogy az érkező soroksári támadó nem érte el a labdát. Rá egy percre mégis egyenlíthetett volna a Békéscsaba, ám Birtalan bivalyerős bombáját Kovács óriási bravúrral védte.
A szünetben éremátadásra került sor, a Békéscsaba 1912 Előre megyei bajnokságban ezüstérmes együttesének tagjai Szpisják Zsolttól, az MLSZ Békés Megyei igazgatójától vehették át a medálokat és köszöntötték az Előre sikeres utánpótlás csapatait is.
A második félidőre a nap is kisütött, de mégsem lett jobb kedvük a csabai szurkolóknak, mert a soroksáriak akcióit láthatták. Az első nagy ziccerük még kimaradt, ám rá két percre már nem volt ellenszer, Csernik labdája megtalálta az utat a csabai hálóba. Boér Gábor azonnal változtatott, kettőt is cserélt, csapata sokkal aktívabbá vált (Gránicz Patrik új színt vitt a Csaba játékába), egymás után rugdoshatta a szögleteket, de a gól csak nem akart összejönni. A hajrához közeledve csökkent az iram, mintha a lila-fehérek is beletörődtek volna abba, hogy ezen a mérkőzésen már nem nyerhetnek. A vendégek azonban még biztos vezetésük tudatában is aktivizálták magukat, hajtottak és teljesen megérdemelten szerezték meg a három bajnoki pontot.
A mérkőzés végén átvehette a bronzérmet a békéscsabai csapat, amiért kijárt a taps.

Jó: Birtalan, Szélpál N., ill. Pál, Kovács D., Gyepes, Gyömbér, Huszák.

Boér Gábor: – Nagyon motivált, jó csapat a Soroksár, kicsit értetlenül is állok azelőtt, hogy miért is nem állnak előrébb a tabellán. Minden dicséretet megérdemel az ellenfél.
Lipcsei Péter: – Szeretnék gratulálni a Békéscsabának a bronzéremhez. A játékosoktól azt kértem, hogy mindent tegyenek meg azért, hogy legyen egy jó mérkőzés. A tavaszi szereplésünk alapján a harmadik legjobb eredmény a mienk, remélem, hogy tovább fejlődik a csapat.

Címlapon: A pillanat Gárdos András és Gyurján Bence párharcát örökíti meg. Fotó: Erdős Csaba