Nem születtek meglepetések a kupában

Szerdán három mérkőzést játszottak a labdarúgó Békés Megyei Kupában. Nem születtek különösebb meglepetések: két helyszínen hazai, egyen pedig vendégsikerrel zárult a negyeddöntő, míg a Lőkösháza KSK–Kondorosi TE párharcot május 10-én, szerdán játsszák le.

Szabadkígyóson az első félidőben jó iramú változatos játékot láthatott a nem túl népes publikum. Mindkét oldalon sok helyzet adódott, de csak büntetőből került kapuba a labda. Piti ezekből kettőt is értékesített – utóbbit panyenkázva lőtte Vígh kapujába –, ezzel megnyugtató előnyt szerzett a Kígyós szünetre. A folytatásban alább hagyott a lendület, a hazaiak domináltak több Farkas János találata mellett számos helyzetet kihagytak, az Orosháza viszont még tizenegyesből sem tudott szépíteni, ezért a hazai továbbjutás nem forgott veszélyben.
Szarvason az első félidő kiegyenlített játékot hozott. A hazaiak a 19. percben értékesítettek egy kipattanó labdát Klimaj révén, a csapatkapitány még a félidő vége előtt
is betalált. A térfélcserét követően próbálta felpörgetni a játékot a vendégcsapat. Feljebb tolta hadállását, de a kapura így sem igazán jelentett veszélyt, ezzel szemben a jól kontrázó hazaiak még kétszer betaláltak, és magabiztosan jutottak a négy közé.
Mezőmegyeren nagyon nehéz talajon játszottak a csapatot, ennek ellenére Dócza már a 8. percben vezetést szerzett egy fejessel. A folytatásban is a látogatók domináltak, és még ebben a félidőben egy újabb szöglet végén tovább növelték az előnyüket. Szünet után egyből gólt lőtt a Mezőhegyes, amely végig kapuja elé szorította a fáradságát időnként keménységgel pótló megyerieket. Csak a különbség volt kérdéses, a végén azonban sikerült szépíteniük a házigazdáknak, és ezzel elérték céljukat.

Eredmények: Szabadkígyósi SZSC–Rákóczi Vasas SE 3–0 (2–0), gól: Piti 2, Farkas J. Szarvasi FC–Dévaványai SE 40 (2–0), gól: Klimaj 2, Nagy D., Varga I. Mezőmegyer SE–Mezőhegyesi SE 14 (02), gól: Nagy B., ill. Dócza, Gyebrovszki (öngól), Rotár, Karancsi M.
A hátralévő program. Május 10., szerda, 17.00: Lőkösháza KSK–Kondorosi TE, v.: Zahorán János.

Címlapon: A sorozatban derekasan helytálló megyeriek két megye-egyes rivális búcsúztatása után a Mezőhegyes ellen nem tudták áthidalni a kétosztálynyi különbséget. Fotó: Erdős Csaba