Nem tartogatott izgalmakat az évzáró

Idegenbeli győzelemmel búcsúztatta őszi szezont és a 2017-es évet az Orosházi NKC NB I B-s női kézilabdacsapata, amely balmazújvárosi sikerével tartani tudta a lépést közvetlen riválisaikkal. A kék-fehérek ötödik helyről várhatják a kiegyensúlyozottnak ígérkező tavaszt, hiszen az első és hatodik gárdát mindössze 4 pont választja el egymástól.

NKK Balmazújváros–Orosházi NKC 2431 (7–15)
NB I B-s női kézilabda-mérkőzés. Hajdúnánás, 150 néző. Vezette: Kaló Zsófia, Mizsák Dorina.
Orosháza: BRUNNER – Zsilák 2, ZVOLENSZKY 5, Som 3, Kamuti 2, TAKÁCS F. 8 (2), ANTAL 4. Csere: Makai (kapus), Tóth S. 2, TOBAK 3, SZÉKESI, Horváth N. 2 (1). Edző: Papp László. A Balmazújváros legjobb góldobói: Szabados 9 (3), Halmai 6.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Az orosháziak kezdtek jobban, és a 15. percre három góllal sikerült ellépniük (8–5). A folytatásban is tartották ezt a különbséget, mígnem a 20. percben 6–9-es állásnál Papp László időkérését követően beindult a játék. A félidő hajrájában fokozatosan húztak el a vendégek, és a szünetre tekintélyes előnyre sikerült szert tenniük.
Fordulás után felváltva estek a gólok, a 38. percben 20–12-es orosházi előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégek ezt követően is magabiztosan tartották ezt a tekintélyes különbséget, így az év utolsó meccsének finise nem tartogatott izgalmakat.
Papp László: – Végig magabiztos védekezéssel, és támadójátékkal arattunk fölényes győzelmet. Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek!