Nem volt esély Siófokon

Súlyos vereséget szenvedett Siófokon az igen tartalékosan kiálló Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabdacsapata. A szombati találkozón az EHF Kupa-győztes házigazdák a várakozásoknak megfelelően mindenben felülmúlták a lilákat, akiknek szerencsére nem az éremesélyes riválisokkal szemben kell elérniük céljaikat.

Siófok KTC–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 3417 (209)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Siófok, 1045 néző. Vezette: Őri Erika, Pozdena Erika.
Siófok: SOLBERG – BÖHME 4, Niombla 3, JEZIC 5, Pena 1, Kobetic 3, Hársfalvi 2. Csere: Szikora (kapus), Tomori, AOUSTIN 7, Such 2, Drabik 2, Janjusevic 3, Lapos 1, Wald 1. Vezetőedző: Moen Tor Odvar.
Békéscsaba: Horvát D. – Kovács A., Barján 3, J. Agbaba, Marincsák 4 (3), Vukajlovics 5 (2), Mézes 1. Csere: Balog J. (kapus), Kukely A. 3, Dombi K., Kukely K. 1. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások:
2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/0, ill. 7/5.
Az eredmény alakulása.
3. perc: 1–1. 7. p.: 3–2. 10. p.: 5–3. 12. p.: 7–4. 21. p.: 11–7. 25. p.: 16–7. 34. p.: 22–10. 41. p.: 24–11. 45. p.: 26–12. 48. p.: 26–14. 52. p.: 30–16. 33. p.: 33–17.

A békéscsabaiak a sérült válogatott átlövő, Kopecz Barbara, és a balszélső Bottó Rózsa távollétében mindössze 9 mezőnyjátékossal és 2 kapussal utaztak el Siófokra, ahol az EHF Kupa-győztes várt rájuk.
A mérkőzés elején Hársfalvi góljára Marincsák válaszolt hétméteresből. A 7. percben egy gólos hazai vezetésnél Horváth Roland máris időt kért, ami után Marincsák egyenlített, ám Böhme gtalálatával ismét a Siófoknál volt az előny. Ezután fokozatosan növelte előnyét a Balaton-parti együttes, miközben a fáradó csabaiak több lövését is biztosan védte a házigazdák kapusa. A félidő hajrájában sorra lőtték a gólokat a hazaiak, miközben a vendégek nem tudtak Solberg kapujába találni, így a szünetre 11 gólos siófoki előnnyel mentek a csapatok.
Fordulás után is a válogatott légiósok egész sorát felvonultató hazaiak diktálták a tempót, miközben a 35. percben a vendégek már a második hétméterest hagyták ki. A 40. percben Horvát Dorina kivédte Böhme büntetőjét. A 46. percben 14 gólos siófoki vezetésnél Horváth Roland időt kért. Ezután két gólt lőttek a csabaiak. Örvendetes, hogy a fiatal Kukely-nővérek négy gólt lőttek a rutinos ellenfél hálójába. A hajrában a csereként beállt Balog Judit is hetest hárított.
A klasszisok sorát felvonultató hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek a tartalékos lila-fehérek ellen. Az Előrének sokkal inkább fontos lesz a jövő szombati Szent István SE elleni hazai találkozó, melyen minden erőtartalékját be kell vetnie a pontok érdekében.

Tor Odvar Moen: Ellenfelünk foghíjasan érkezett, de a sok sérült ellenére keményen küzdött. Az első tíz perc nehézsége után jól játszottunk, tudtam forgatni a csapatot, és mindenki lehetőséghez jutott. Összességében elégedett vagyok a látottakkal.
Horváth Roland: Nem számítottam másra, súlyban, kilóban, évjáratban és nemzetközi tapasztalatban is fölénk kerekedett a Siófok. Tisztában voltam vele, hogy ilyen paraméterek ellen nincs esélyünk. Nem vártam ettől a mérkőzéstől semmit, sok a sérültünk, a meghatározó játékosok nélkül pedig nehéz felvenni a versenyt. A fiatalok teljesítményének viszont örülök, többen megmutatták a tehetségüket.

Aktuális és korábbi eredmények, program, tabella:

Címlapon: A fiatal Kukely Anna rendkívül motiváltan kézilabdázott a világsztárok ellen. Fotó: Antal János