Nem voltak alárendelt szerepben

Nyolcgólos vereséget szenvedett Balatonfüreden az orosházi férfi kézilabdacsapata. A zöld-sárgák már a következő, Budakalász elleni sorsfordító hazai meccsre „spóroltak” a legjobbjaikkal, ennek ellenére nem játszottak alárendelt szerepet.

Balatonfüredi KC–Orosházi FKSE-Linamar 37–29 (19–12)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés. Balatonfüred, 500 néző. Vezette: Paska Dániel, Vastag Sámuel.
Balatonfüred: Bősz – P. Rodríguez 7, Máthé 2, Kemény 1, Németh B. 3, Szöllősi B. 4 (1), Bóka 4. Csere: Andó (kapus), Varga M. 3, Sinkel 2, Topic 6, Jiménez 5, Vajda H., Déber, Stevanovic, Ág. Vezetőedző: Csoknyai István.
Orosháza: Busa – Kiss A. 2, Mrsulja 4, Ordzsonikidze 7, Bujnenko, Kancel, Ambrus. Csere: Herjeczki (kapus), Döme 3, Szlavuljica 6, Németh L. 4 (4), Molnár G., Bella 2, Pásztor M. 1. Vezetőedző: Ratko Djurkovics.
Kiállítások: 4, ill. 16 perc + Bujnenko a 42. percben kizárva. Hétméteresek: 4/1, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 1–2. 9. p.: 4–2. 11. p.: 7–3. 16. p.: 12–4. 27. p.: 16–11. 29. p.: 18–11. 36. p.: 19–15. 43. p: 25–19. 47. p.: 27–22. 50. p.: 29–23. 53. p.: 32–25. 57. p.: 33–28.

Az 58. másodpercben Ordzsonikidze köszönt be, ő lőtte az Orosháza következő két gólját is, a 6. percben vezetett utoljára a vendégcsapat. Ekkor a játékvezetők már a harmadik orosházi játékost állították ki. Három percig egyik oldalon sem esett gól, majd beindultak a fürediek, zsinórban három gól és máris négy a különbség a két gárda között. Egy újabb háromgólos hazai széria következett, mire Ratko Djurkovics időt kért. A fürediek ezután sem fogták vissza magukat és egy 5–0-s rohammal a félidő derekán már nyolc góllal vezettek. Jöhetett az orosházi edző újabb időkérése. A félidő hátralévő részében is a hazaiak domináltak, és hétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.
Aki már temette az orosházi csapat reményeit, rosszul tette, hiszen Németh Lászlóék góljaival kezdődött meg a második félidő. Feljövőben volt a vendégcsapat, és már csak négy gólnyira voltak ellenfelüktől. Rosszkor jött az ukrán Bujnenko kizárása, mert a fürediek újra ráléptek a gázra. Az orosháziak nem adták fel, derekasan küzdöttek, és próbálták tartani a lépést ellenfelükkel, ám a hajrát megint csak az ellenfél bírta jobban.