Nem voltak azonos sebességi fokozatban

Az NB I-es női kézilabda-bajnokság 4. fordulójában Vácott szenvedett súlyos vereséget a békéscsabai együttes. A lilák csak negyedórán át tudták tartani a lépést a magasabb sebességi fokozatban játszó Duna-partiakkal.

GVM Europe VácEUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 4321 (209)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés.
Vác, 500 néző. Vezette: Rontó Ádám, Szanyi Péter Gábor.
Vác: Arenhart – JOVETICS 6, Hámori 2, DE SOUZA 9 (4), Helembai 2, Kácsor 2, RADOSZAVLJEVICS 9. Csere: Suba (kapus), Kuczora 3, Iván 1, Diószegi 3, Szondi 3, Pappné Szamoránsky P. 3, Káldy. Vezetőedző: Szilágyi Zoltán.
Békéscsaba: Balog – Kovács A. 4, Vukajlovics 7, Szögi 1 (1), Zöldi-Tóth, Walfisch 1 (1), Bottó 1. Csere: Binó (kapus), Giricz 1, Djokovics 4, Radovics 1, Agbaba 1. Vezetőedző: Horváth Roland.
Kiállítások: 8, ill. 16 perc + Walfisch kizárva. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2.
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1; 11. p.: 5–3; 13. p.: 8–4; 15. p.: 9–6; 18. p.: 12–6; 22. p.: 14–6; 24. p.: 17–7; 34. p.: 24–9; 40. p.: 29–11; 46. p.: 34–14; 54. p.: 40–18; 57. p.: 42–19.

A szombat esti találkozón az első gólt a hazaiak szerezték büntetőből, amire Vukajlovics válaszolt. A hazaiak gyors három góllal 4–1-es előnyre tettek szert a 6. percben. A váciaknál Radoszavljevics már a harmadik gólját lőtte, miként a lila-fehéreknél Vukajlovics is, így a 11. percben 5–3- volt az állás. Ezt követően a játékvezetők háromszor is belefújtak a békéscsabai lányok akcióiba, ami után már gólba tartott a labda. A folytatásban a házigazdák irányították a játékot, és a 13.percben már négy góllal vezettek. Ekkor Horváth Roland időt kért, próbálta rendezni a sorokat a vendégcsapat. Walfisch hétméteresből elért góljával 9–6-ra felzárkózott a békéscsabai együttes, ám elég volt két percnyi kihagyás, és már hat góllal vezetett a jó erőkből álló Duna-parti alakulat. A fiatal Kácsor góljával nyolcra növelte a különbséget a váci együttes, a sokat hibázó lila-fehérek ellen. A félidő hajrájában kettős emberhátrányba került a Békéscsaba, amit kihasznált a házigazda, így a 24.percben már tíz góllal vezetett a Vác, és a félidő végéig ezt még egy góllal meg is toldotta.
Szünet után nagy lendülettel kezdett a hazai együttes, és négy perc alatt négyszer volt eredményes, miközben a vendégek nem tudtak a kapuba találni. A 36. percben Walfisch Mercédesz harmadszor is két percet kapott, így a békéscsabaiak gólerős csapatkapitányát a sípmesterek kizárták a játékból, ami meghatározta a folytatást. A Vác nem csökkentette a tempót, a 40. percben már 18 góllal vezetett. Ekkor Horváth Roland időt kért, de ez sem törte meg a hazaiak lendületét, hiszen a 46. percben már húsz gólos volt az előnyük (34–14). A lila-fehérek nem tudták tartani a lépést ellenfelükkel, Radoszavljevics vezetésével tovább nőtt a különbség a két csapat között. A házigazdáknál a fiatalok is lehetőséget kaptak, és ők is rendre betaláltak a csabai kapuba, így a végén huszonkét góllal győzött a Duna-parti együttes.
A látottak alapján a minden tekintetben jobb, két brazil világbajnokot szerepeltető váciak ilyen különbséggel is megérdemelten győztek a sokat hibázó vendégek ellen.